Powiadomienia
Clear all

Kwarantanna po FIP

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam miesiąc temu uśpiłam moją 4miesięczną kotkę chorą na fip.Mam pytanie czy miesiąc kwarantanny wystarczy by sprowadzić nowego kotka do domu?Tyle mówił nam weterynarz,ale czytałam artykuły i są różne opinie od2dni do3miesięcy a nie chcę niepotrzebnie narazać kotka na chorobe

 
Opublikowany : 08/01/2022 11:58
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 774
Ekspert
 

Dzień dobry.
Tak jak sama Pani zauważyła, różne źródła zalecają różne okresy karencji. Rozumiem poczucie pustki po stracie pupila, jednak jestem zdania, że bezpieczniej jest zachować dłuższy okres karencji, tak, aby nie narażać nowego członka rodziny na niebezpieczeństwo. Dodatkowo, sugerowałabym także intensywną dezynfekcję mieszkania, wypranie wszystkiego, co można. Proszę też wyrzucić zabawki poprzedniego pupila, oraz te elementy wyposażenia, których nie da się wyprać i zdezynfekować porządnie. Jeśli nowy pupil, którego chce Pani adoptować przebywa obecnie w domu tymczasowym lub w schronisku, proszę spytać o możliwość podawania mu preparatów podnoszących odporność, na około tydzień przed przyjazdem do Pani domu.
Pozdrawiam Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 10/01/2022 00:51

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.