Powiadomienia
Clear all

Olbrzymia opuchlizna spojówek z wyciekiem ropnym

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam

bardzo proszę o radę odnośnie mojego niespełna dwu letniego ragdolla. Od jakiegoś czasu miał problemy z biegunka. Miał wykonywane różne badania na pasożyty pierwotaniki itp. Wszystkie wyniki ujemne. W listopadzie przeszedł leczenie giardii i obecnie wyniki testu są ujemne. W kwestii zdiagnozowania biegunki kot dostał w zeszły czwartek steryd w zastrzyku. W niedziele rano zdarzyło mu się kilkukrotnie kichnąc. Pod wieczor zobaczyłam ze jedno oko zupełnie zasłoniła mu 3 powieka. Było widać tylko biała powiekę. Pojechałam na pogotowie. Dostał antybiotyk krople do oczu. Niestety nie można było obejrzeć oka pod katem uszkodzenia mechanicznego przez obrzęk. Następnego dnia kot dostał kolejna dawkę antybiotyku- despksycyklin. Dostał leki przeciwbólowe przeciwzapalne. Nadal nie było poprawy wręcz zaognienie stanu oka. Został pobrany wymaz na pcr.(wynik przyszedł dziś ujemny) . Dziś kotu dodatkowo zaczęła wypluwać ropa z oka. Stan się jeszcze pogarsza pomimo kuracji. Miał zrobiona morfologię oraz test na „kocia białaczkę i ten drugi którego nazwy nie pamietam ale Pani doktor porównała to do AIDS - obydwa negatywne. Morfologia idealna . Temperatury nie ma. Biegunki się uregulowały i kupa jest ok. Jednak z okiem coraz gorzej. Wrzucam zdjęcia oka. Proszę o radę co JesCze można zrobić żeby pomoc lotkowi. Koci okulista dopiero w piątek. Nie mam możliwości umówić się wcześniej. 

 
Opublikowany : 21/04/2021 20:31
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.
Jeśli chodzi o tak silny obrzęk, połączony z wypływem, nie ma złotego środka, który pomoże Pani pupilowi – cieszę się, że umówiła się Pani do okulisty, zbada on dokładnie oko i z pewnością dobierze odpowiednie leczenie. Do czasu wizyty, wskazane jest aby kot chodził w kołnierzu – na przedstawionym przez Panią zdjęciu widać znaczny obrzęk tej okolicy, domyślam się tylko, jak bardzo musi to doskwierać pupilowi. Uniemożliwienie drapania oka zmniejszy szanse na wtórne urazy rogówki. Proszę też zachować szczególną higienę okolicy oka, warto często przemywać oko płynem fizjologicznym (NIE herbatą, NIE rumiankiem) i usuwać całą gromadzącą się wydzielinę. Co do samych biegunek, rozumiem, że wykluczono alergię pokarmową? To bardzo częste schorzenie u kotów tej rasy, które może wywołać problemy żołądkowo – jelitowe, w tym biegunkę oporną na leczenie. Warto przemyśleć wprowadzenie monobiałkowej, hipoalergicznej diety (sucha i mokra karma mają to samo źródło białka) na co najmniej 3 tygodnie.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 26/04/2021 21:08

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.