Powiadomienia
Clear all

Ruja u kota MCO

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 
Witam.Moja kotka rasy Maine Coon ma juz 15 miesiecy i nie ma rui czy to normalne u tych kotów? I drugie pytanie znajoma ma 2 letniego kocura i 2 letnia kotke brytyjkę.Kotka miala ruje kilka razy a kocur jej nie pokrył pomimo tego ze za nim kociczka chodziła i sie podkładała dlaczego jej nie kryje kocur? Pozdrawiam.
 
Opublikowany : 23/08/2022 13:06
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 777
Ekspert
 

Dzień dobry.
Koty dużych ras mogą dojrzewać nieco później, jednak w tym wieku kotka powinna mieć ruję. Warto wykonać badanie USG, aby sprawdzić, czy aby na pewno jajniki pupilki są prawidłowo ukształtowane. Możliwe, że pupilka miewa tak zwane ciche ruje, bez wyrażania ich w jakikolwiek sposób. Mam nadzieję, że znajoma, o którą Pani pyta ma zarejestrowaną hodowlę, a koty, które chce rozmnożyć są zdrowe i przebadane. Jest bardzo wiele powodów, dlaczego kocur mógł nie być zainteresowany kotką w rui. Jeśli są na co dzień razem, kot może nie być nią zainteresowany, może jest za młody i niedoświadczony. Również i w tym wypadku warto zbadać samca i upewnić się, czy jego narządy płciowe są prawidłowo zbudowane, może ma jakieś anatomiczne przeszkody uniemożliwiające efektywne krycie.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszaklekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 29/08/2022 23:04

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.