Powiadomienia
Clear all

Czerwone zmiany na spodzie pyska

Avatar photo
 Paulina
Posty: 1
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Na pysku mojego psa pojawiły się takie czerwone placki jakby. Nie wydaje się, żeby go bolały czy swędziały. W dotyku płaskie. Bardzo się martwię i teraz ciężko mi wybrać się do weterynarza, więc pilnie potrzebuje pomocy czy to coś groznego 🙁

 
Opublikowany : 06/05/2022 22:23
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Posty: 729
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Na podstawie zdjęcia nie da się stwierdzić, co to może być – podobnie mogą wyglądać groźne nowotwory i zmiany wynikające z podrażnienia lub aktywności bakteryjnej. Aby ustalić, czym są spowodowane zmiany na ciele Pani pupilanależy wykonać badania dodatkowe, na przykład biopsję ze zmiany, albo cytologię ze zmienionego obszaru. Oba badania są mało inwazyjne, a przynoszą wiele wyjaśnień, co do charakteru zmian. Aby wykonać te badania, musi się Pani udać do lekarza weterynarii. Do czasu ustalenia terminu wizyty, warto zachować szczególną higienę tej okolicy – nie tylko brody, ale też całej jamy ustnej. Proszę zwrócić uwagę, czy zmiany się powiększają, czy zmniejszają, czy wydają się być większe i bardziej zaognione na przykład po posiłkach. Jeśli pupil zacznie się interesować zmianami, będzie próbował drapać tą okolicę, lub pocierać pyszczkiem o szorstkie przedmioty, należy założyć mu kołnierz ochronny.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 16/05/2022 07:59

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.