Powiadomienia
Clear all

Dieta dla psa z nowotworem

Avatar photo
 MPE
Posty: 1
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Mój pies ma zdiagnozowany nowotwór złośliwy - mięsak tkanek miękkich zlokalizowany pod lewym okiem metoda chirurgiczna ze względu na umiejscowienie jest niemożliwa. Rokowania są też bardzo złe gdyż nowotwór osadzony jest głęboko w jamie ustnej psa... mimo to chciałabym zastosować najlepszą metodę żywienia w tym przypadku. Proszę o informację jaka karma byłaby najlepsza, proszę o podanie konkretnej nazwy i jakie ewentualnie dobrać do tego suplementy? Pragnę podkreślić, że na dzień dzisiejszy pies ma apetyt, niestety systematycznie traci na wadze... Z góry dziękuję za odpowiedź.

 
Opublikowany : 15/12/2017 12:43
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 
Opublikowany przez: MPE

Mój pies ma zdiagnozowany nowotwór złośliwy – mięsak tkanek miękkich zlokalizowany pod lewym okiem metoda chirurgiczna ze względu na umiejscowienie jest niemożliwa. Rokowania są też bardzo złe gdyż nowotwór osadzony jest głęboko w jamie ustnej psa… mimo to chciałabym zastosować najlepszą metodę żywienia w tym przypadku. Proszę o informację jaka karma byłaby najlepsza, proszę o podanie konkretnej nazwy i jakie ewentualnie dobrać do tego suplementy? Pragnę podkreślić, że na dzień dzisiejszy pies ma apetyt, niestety systematycznie traci na wadze… Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

Jest dostępna specjalna karma dedykowana dla psów z chorobą nowotworową, hill's n/d. Niestety z tego co się orientuję, nie jest dostępna w Polsce.

Może Pani/Pan zastosować dietę wysokobiałkową royal canin convalescence support lub hill’s a/d.

Wysoka koncentracja białka i energii powinna  zahamować ubytek masy mięśniowej.

Poza tym wysoka zwartość nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin działają przeciwzapalnie i ograniczają skutki stresu oksydacyjnego.

Przeciwwskazaniem do stosowania tych diet jest zapalenie trzustki, proszę więc skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym, lub najlepiej dietetykiem weterynaryjnym.

Z suplementów diety może Pani/Pan podawać NTS Immunactiv firmy Vetfood oraz Neoplasmoxan dog firmy Vebiot.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowsk

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 19/12/2017 20:15

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.