Powiadomienia
Clear all

Duszenie się psa

Avatar photo
Posty: 2
Aktywny użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam,

Posiadam rocznego pomeraniana, który ma problemy z sercem. Wet stwierdził że może być to niedomykalność zastawki. Po weekendzie mam dzwonić w sprawie wizyty do kardiologa, ale widzę, że jest coraz gorzej 🙁 suczka oddycha ciężko, ,,charcząc,, , nawet podczas snu(trochę mniej). Wczoraj było to na tyle silne, że piesek szukał już miejsca do spokojnego odejścia. Strasznie się boje o niego, martwię się, że nie pożyje zbyt długo, a leki czy sterydy pogorszą wszystko.

 
Opublikowany : 27/12/2020 15:42
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.

Proszę być dobrej myśli – bez leków Pani pupil z pewnością będzie się czuł coraz gorzej, a patrzenie bez żadnego działania na powolną śmierć pieska jest niehumanitarne, zatem jeśli jest jakiś cień nadziei, że uda się pomóc pupilowi, proszę to przemyśleć. Warto jednak skorzystać z wizyty u kardiologa aby upewnić się, czy jest jakaś możliwość terapii dla Pani pieska. Jeśli chodzi o skuteczność leczenia, z pewnością nie zaobserwuje Pani poprawy po pierwszej podanej tabletce, przy terapii chorób przewlekłych na efekty należy chwilę zaczekać, ale myślę, że warto spróbować. Do czasu wizyty u kardiologa, proszę zapewnić pupilowi niewielką ilość wysiłku, ograniczyć znacząco spacery i wszelkie emocje. Proszę upewnić się, że legowisko pupila jest w miejscu dobrze wentylowanym.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 30/12/2020 18:50

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.