Powiadomienia
Clear all

Pomocy!

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

witam, jestem nowym użytkownikiem forum i potrzebuje Państwa pomocy. Ostatnio zauważyłam na moim psie zmianę skórną, jest czarna i twarda, trochę jak strupek. Co to moze byc? Czy to coś poważnego? Z uwagi na długi wweekend do weterynarza mogę iść dopiero po niedzieli.

 
Opublikowany : 20/06/2019 15:06
Słowa kluczowe tematu
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.

Z samego zdjęcia trudno jest jednoznacznie ocenić co to za zmiana skórna. Może to być niezłośliwa brodawka, jednak zawsze należy wykluczyć możliwość istnienia rozrostu nowotworowego. Z jakim konkretnie rodzajem zmiany mamy do czynienia określi wstępnie lekarz po badaniu i ocenie okolicy. Następnie może zalecić biopsję lub usunięcie zmiany z odpowiednim marginesem tkanek i wykonanie badania histopatologicznego. Oczywiście można poczekać kilka dni z wizytą, jednak nie warto zwlekać zbyt długo.

Pozdrawiam, lek. wet. Magdalena Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 24/06/2019 20:41

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.