Powiadomienia
Clear all

Dziwny oddech momentami u psa

Avatar photo
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Hej,
od długiego czasu mój pies miewa problem z oddychaniem. Sytuacja ta przydarza się nieregularnie, częściej dzieje się pod wieczór / w nocy, rzadziej w trakcie dnia. Sytuacja wygląda tak jak na filmie poniżej (na Google Drive):

Link do filmu - odnośnik

Moje pytanie brzmi czy psu coś dolega? Czy jest to normalne? A może coś mu może być i powinienem zrobić jakieś badania (jeśli tak to jakie)? Prosiłbym o pomoc.

Z góry bardzo dziękuję! 🙂

 
Opublikowany : 15/03/2022 16:46
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.
Niestety, mimo dobrej jakości nagrania, na podstawie filmu nie da się jednoznacznie ocenić, co dolega pupilowi. Zachowanie, widoczne na zaprezentowanym filmie, zdecydowanie nie jest niczym normalnym. Owszem, taki “kaszel” może zdarzyć się podczas jakiegoś podrażnienia gardła, ale jeśli powtarza się, jest intensywny, zdecydowanie powinien być skonsultowany z lekarzem weterynarii. Pański pupil powinien być przede wszystkim zbadany klinicznie, na tej podstawie lekarz, który zbada pieska, zaproponuje Panu wykonanie badań dodatkowych. Z pewnością warto na początku wykluczyć infekcje oraz obecność pasożytów wewnętrznych – niektóre z nich, w trakcie swojego cyklu rozwojowego przebywają w miąższu płuc i mogą powodować duszność i przewlekły kaszel. Biorąc pod uwagę porę, w której ataki kaszlu się zdarzają, można podejrzewać problemy kardiologiczne – suchy kaszel, kaszel wsteczny, powtarzający się zwłaszcza w nocy i wieczorami może sugerować nie do końca prawidłowe funkcjonowanie mięśnia sercowego. Tak jak wspomniałam, zdecydowanie warto, by udał się Pan z psem na wizytę do lekarza weterynarii.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 21/03/2022 18:27
Avatar photo
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Z pewnością zabiorę psiaka na badania. Raz jeszcze dziękuję za pomoc! 😀

 
Opublikowany : 26/03/2022 21:22

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.