Duża ilość wypijane...
 
Powiadomienia
Clear all

Duża ilość wypijanej wody

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam w poniedziałek mój 5-miesięczny szczeniaczek chow-chow wielokrotnie wymiotował, przyczyną był nie pogryziony i połknięty przez niego fragment pokarmu. Cały dzień nie chciał pić wody , był strasznie odwodniony . Pojechaliśmy z nim do weterynarza , dostał dwa zastrzyki . Wróciliśmy zaczął czuć się lepiej nawet wypił trochę. Cały kolejny dzień dieta lekko strawna. Piesek od wtorku zaczął pić strasznie dużo wody, nigdy wcześniej tyle nie pił, nie ma umiaru. Mam pytanie czy może to być spowodowane wcześniejszym odwodnieniem ? 

 
Opublikowany : 22/01/2021 06:30
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.

Bardzo możliwe, że nadmierne pragnienie, które Pani zaobserwowała wynikało z wcześniejszego odwodnienia. Jednak nie należy wykluczać innych możliwości. Nie bez znaczenia jest przyczyna złego samopoczucia psa, czyli połknięcie zbyt dużego kawałka pokarmu, możliwe, że doszło do podrażnienia przełyku lub gardła i chłodna woda łagodziła dyskomfort jaki pies odczuwał. Odwodnienie może spowodować zaburzenia w gospodarce jonowej organizmu, co również wpływa na odczuwanie pragnienia. Wymioty a także biegunka są bardzo niebezpiecznymi objawami u szczeniąt, zawsze powinny zostać niezwłocznie skonsultowane z lekarzem weterynarii.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 27/01/2021 21:20

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.