Powiadomienia
Clear all

Przeczytaj zanim dodasz temat

Co w Sierści Piszczy logo
Posty: 72
Ekspert
Inicjator dyskusji
 

Przed opublikowaniem nowego wątku na forum zapoznaj się z artykułem: "Lamblioza u psa". Być może znajdziesz w nim odpowiedź na Twoje pytanie.

 
Opublikowany : 15/10/2017 13:44
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

Pies od dłuższego czasu miał problemy z układem trawiennym - biegunka, wymioty. Dwa dni temu zdiagnozowano lambie. Do tej pory pies załatwiał się na ogródku/trawniku przynależnym do domu. Z tego co przeczytałam trawnik jest teraz zarażony cystami lambii. Czy jest środek który mogłabym zastosować żeby je usunąć, żeby trawnik był bezpieczny dla psa.

 
Opublikowany : 20/03/2019 13:19
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 

Dzień dobry.

Cysty znajdujące się na powierzchni mogą zostać zniszczone za pomocą środków zawierających czwartorzędowe związki amonowe, jednak żaden produkt nie został zarejestrowany do tego celu. W schroniskach czy hodowlach zalecane jest utwardzenie, na przykład wybetonowanie podłoża. W Pani przypadku można ewentualnie spróbować usunąć górne warstwy gleby, nawieźć nową i zasiać trawę. Może proszę skonsultować się na wydziale weterynaryjnym z lekarzami z parazytologii.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 22/03/2019 05:46

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.