Powiadomienia
Clear all

miednica

Co w Sierści Piszczy logo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dobry wieczór, 

Mój piesek został potrącony przez samochód w wyniku tego doszło do złamania miednicy załączam zdj RTG jak długo trwa okres rekonwalescencji? W tym przypadku. 

 
Opublikowany : 13/08/2020 23:14
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 774
Ekspert
 

Dzień dobry.

Nie da się określić okresu rekonwalescencji na podstawie samych tylko zdjęć RTG. Na proces rekonwalescencji składa się wiele czynników, nie tylko sam rodzaj urazu – wiek zwierzęcia, sposób utrzymywania, odpowiednia dieta, suplementacja, stosowanie preparatów wspomagających gojenie, badania krwi. Zwykle mówi się, że okres zrastania kości to około 8 tygodni. W tym przypadku zauważalne jest przesunięcie odłamów wobec siebie (ale nie jestem w stanie stwierdzić, czy nie jest to spowodowane na przykład nieco krzywym ułożeniem zwierzęcia na kasecie), zatem warto omówić stabilizację wewnętrzną odłammów względem siebie. Proszę pamiętać, że przez cały okres zrastania kości, bez względu na wybór metody gojenia, pies powinien mieć znacząco ograniczony ruch. Koniecznie należy też stosować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne dobrane przez lekarza, który badał psa.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 18/08/2020 19:48

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.