Powiadomienia
Clear all

Mój pies piszczy przy podnoszeniu

Avatar photo
 Ewa
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam, mój pies od tygodnia piszczy gdy się go podnosi. Jest to maltańczyk. Chodzi normalnie, wskakuje na kolana bez problemu, zeskakuje z nich również bez najmniejszego problemu chętnie biega podczas zabawy i spaceru Jednak gdy chcę go podnieść zaczyna piszczeć, zaczęłam sprawdzać uciskając mu lekko klatkę piersiową, ale nic nie popiskuje. Punktowo dotykałam jego grzbietu (kręgosłup) i wydaje mi się, że reaguje skurczami i zaraz odwraca główkę w moją stronę, gdy dotykam go w środku grzbietu. Co to może być? Nie wiem co mu się mogło stać i co może być przyczyną jego bólu? Piesek zawsze jest z nami, nigdzie się nie uderzył, nie było żadnego urazu. Badanie krwi dobre, wszystkie testy na choroby odkleszczowe też nic nie wykazały. Piesek ma 8 lat. 

 
Opublikowany : 22/07/2020 12:44
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.

Powinna się Pani udać na wizytę do lekarza weterynarii. Wokalizacja przy podnoszeniu świadczy o bólu, jaki pies wtedy odczuwa – jeśli zmieniana jest wtedy postawa ciała (z poziomej na pionową), zwiększany jest ucisk na poszczególne partie kręgosłupa. Pozornie mało bolesne schorzenia są wtedy dużo intensywniej wyrażone. Warto udać się do lekarza weterynarii, który ma doświadczenie w schorzeniach kręgosłupa, jednak wcześniej należy wykluczyć problemy takie jak podrażnienie lub zapalenie przewlekłe trzustki, stany zapalne wątroby i żołądka – te schorzenia mogą przebiegać w formie subklinicznej, nie dającej pozornie żadnych objawów, oprócz bolesności przy podnoszeniu. Do czasu ustalenia przyczyny bolesności, proszę unikać jakiegokolwiek podnoszenia. Zdecydowanie lepiej jest ustawić poduszki albo niski stołek, aby pies mógł łatwiej wchodzić na kanapę lub ulubiony fotel.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 24/07/2020 17:54

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.