Powiadomienia
Clear all

Parwowiroza powikłanie po roku

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam serdecznie w tamtym roku mój pies przeszedł parwowirozę stwierdzoną na podstawie badania diagnostycznego.Dzisiaj z rana nic nie chciał jeść zaraz potem zwymiotował krwią następnie wyszedł na zewnątrz załatwił swoje potrzeby wrócił i zjadł śniadanie czy parwowiroza mogła uszkodzić aż tak jelita.Dodam że pies od czasu choroby dość często wymiotuje jednak lekarz stwierdził że to wynik tego że zjada kamienie i w zasadzie gryzie co mu pod pysk podejdzie.Pies cały czas jest wesoły,bardzo energiczny.Parwowiroze przechodził bardzo ciężko wymioty i biegunka z krwią.Nie chciał wtedy jeść ani pić.Dwa dni leżał w ośrodku pod kroplówkami.W sobotę mamy wizytę u weterynarza jednak szukam gdzieś odpowiedzi ponieważ dość często bywamy u weterynarza i nie daje to skutków.Co jakiś czas pies ma też problemy z zadka kupą.Ostatnio mu to przeszło.Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź 😉

 
Opublikowany : 25/01/2022 12:47
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 772
Ekspert
 

Dzień dobry.
Pies, który przeszedł parwowirozę powinien dostawać lekkostrawną, niskotłuszczową dietę, tak, aby nie obciążać nadmiernie przewodu pokarmowego. Warto do posiłków dołączyć probiotykiprebiotyki oraz zestawa witamin, dobrany do wieku i potrzeb psa. Jeśli chodzi o parwowirozę, jak sama Pani mogła przeczytać w artykule  https://cowsierscipiszczy.pl/parwowiroza -u-psa , choroba powoduje uszkodzenie kosmków jelitowych. Kosmki są tkanką, która ma spore możliwości regeneracyjne, jednak dojście do pełni zdrowia i sprawności może zająć kilka miesięcy. W tym czasie bardzo istotna jest właśnie prawidłowa dieta. Jeśli chodzi o zjadanie kamieni, o którym Pani wspomniała, zazwyczaj jest to objaw niedoborów, czasami psy robią to z nudów. Warto zastosować kaganiec fizjologiczny na spacerach, aby nie dopuścić do tego zachowania. Co do problemów z konsystencją kału, warto wykonać badania krwi, ze szczególnym uwzględnieniem poziomu lipazy trzustkowej, aby wykluczyć możliwą dysfunkcję tego narządu. Również i ten objaw wskazuje na nie do końca odpowiednią dietę pupila – warto przeanalizować, co dokładnie je pies, wykluczyć z posiłków przekąski, smakołyki, ludzkie jedzenie i wybrać lekkostrawne posiłki. Polecam konsultacje z lekarzem weterynarii dietetykiem.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 29/01/2022 15:51

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.