Powiadomienia
Clear all

Proszę o pomoc

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry 

Prosiłabym o pomoc. 

Sytuacja wygląda tak suka 6 lat (mix husky z malamutem) nagle zaczęła kuleć i nie obciążała tylniej lewej łapy w 100% chodziła jak by "palcach" pojechalam do weterynarza podane zostały tabletki przeciwbólowe na 5 dni powiedziano mi że jeśli nie przejdzie psu trzeba będzie  jechać do weterynarza od ortopedii i chirurgii (podejrzenie zerwania więzadła) po 5 dniach wizyta u psiego chirurga. Badanie łapy stwierdzono ból w kolanie ale nie zerwane więzadło. Po wykonaniu RTG weterynarz stwierdził że odłamała się chrząstka w kolanie zrobił RTG drogiej nogi okazało się że pies ma dziwną budowę kolan tak określił to weterynarz po czym postawił diagnozę stan zapalny kolana pies 3 tyg dostawał zastrzyki z kolagenu i przeciwzapalne.Spacery ograniczone do siku i do domu. Problem dalej jest pies dalej kuleje po dłuższym odpoczynku. W czym może tkwić problem ? Nie chcę w psa pakować zastrzyków które jej nie pomagają . Nie zauważyłam żadnej poprawy. Gdy powiedziałam weterynarzowi że nie widzę poprawy i pies dalej kuleje stwierdził "to co pani z nim robiła!" Weterynarz raczej chciał zarobić a nie pomoc. Może tutaj chociaż ktoś mnie naprowadzi w czym może tkwić problem żebym u następnego weterynarza nie dała się naciągnąć na zabiegi czy leki które nie dają efektów. Bardzo proszę o pomoc.

 

 
Opublikowany : 26/01/2021 23:11
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.

Na podstawie przesłanych przez Panią zdjęć nie jestem w stanie stwierdzić, czy doszło do urazy w kolanie, czy też nie – jedna projekcja to trochę za mało. Z tego co widzę, o ile oczywiście nie jest to artefakt, kość piszczelowa ma jakby nieco mniejszą gęstość w swojej części dogrzbietowej. Z pewnością oprócz zdjęć kolana, warto wykonać zdjęcia kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, aby wykluczyć ewentualne zwyrodnienia tej części, a także zdjęcie RTG palców i stawu skokowego. Rozumiem, że wykluczono urazy w obrębie opuszki łapy oraz możliwość wbicia się ciała obcego, tak? Jeśli chodzi o zalecenia, ciężko dyskutować o ich zasadności, bez badania klinicznego psa (wszak problem dotyczy Pani pupila, a nie jego zdjęć) – zatem jeśli nie ma Pani pewności, czy zalecone zastrzyki były konieczne, warto udać się z psem do innego lekarza i poprosić o konsultację. Ograniczenie ruchu, odpowiednia dieta i podaż suplementów wzmacniających stawy (o ile pies ma prawidłowe wyniki wątrobowe) z pewnością pomogą w poprawie samopoczucia pupila.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 28/01/2021 19:17

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.