Powiadomienia
Clear all

Więzadło poboczne uszkodzenie

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry, trzy tygodnie temu mój piesek chihuahua wyskakując z samochodu, najprawdopodobniej uszkodził więzadło poboczne (zdjęcie rtg) czy w takim przypadku powinno poddać się operacji i wstawić sztuczne? Czy brak operacji grozi zerwaniu więzadeł krzyżowych 8 problemami z rzepką i stawami? Pies już od kilku dni nie kuleje, biega, wskakuje i zeskanuje z łóżka. Przyjął 4 zastrzyki przeciwzapalne.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi radę. 

 
Opublikowany : 20/10/2020 18:41
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 774
Ekspert
 

Dzień dobry.

Każde więzadło w stawie kolanowym pełni określoną funkcję, zatem jeśli jedno z nich zostaje uszkodzone, pozostałe mogą pracować tak, aby kompensować brak jednego. Powoduje to jednak nieprawidłowe rozłożenie sił i pracy więzadeł, a to predysponuje do dalszych uszkodzeń. Każdy przypadek jest inny i każdy pacjent powinien być rozpatrywany indywidualnie, nie można określić jednego, konkretnego wzorca postępowania. Powinien się Pan udać do lekarza weterynarii, który specjalizuje się w ortopedii. Na podstawie badania klinicznego i analizy zdjęć RTG wykonanych po urazie z pewnością zostanie dobrane odpowiednie leczenie. Jeśli ortopeda nie podejmie decyzji o zabiegu, proszę zwracać szczególną uwagę na chód pupila, na to, by nie dochodziło do nadmiernych obciążeń kolan. Staw, który raz uległ urazowi, jest predysponowany do kontuzji.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 22/10/2020 18:26

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.