Powiadomienia
Clear all

Woda w płucach a problemy kardiologiczne

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam,

Dziś udałam się do lekarza weterynarii w celu zrobienia mojej suczce USG i EKG. Tak jak podejrzewano, ma problem z zastawka przez co zebrała jej się woda do płucLekarz przepisał Furosemidum 10mg w celu pozbycia się wodyLek wstępnie ma przyjmować przez tydzień czasu. Dodatkowo zezwolił aby na dzień mogła wypić tylko 150ml wody. Sunia jednak jest strasznie spragniona. Upomina się o wodę, drapiąc we wszystko co się da i prosząc o nią. Czy aby na pewno dobrze postanowiono, że zakazano jej picia wody tyle ile chce? Obecnie ma podawane po troszeczku tyle aby dziennie wyszło 150ml maksymalnie. Proszę o opinie, czy sunia faktycznie przez tydzień tej wody więcej pić nie powinna. Dodam, że również piesek ma zapadnięta tchawicę. Być może też istnieje szansa aby zapobiec farmakologicznie dalszemu zapadaniu ? Lekarz powiedział “taka rasa” i nic na tę dolegliwość nie przepisał ani nie poradził.

Pozdrawiam 

 
Opublikowany : 22/02/2022 23:26
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.
Nie do końca zgodzę się z opinią na temat ograniczania ilości wypijanej wody. Dzienne zapotrzebowanie na wodę u psów waha się w granicach 30-50ml na kilogram masy ciałaFurosemid faktycznie działa odwadniająco, jest wskazany w przypadku obrzęków różnego pochodzenia, jednak jego stosowanie w przypadku problemów kardiologicznych jest nieco dyskusyjne. Warto poszerzyć nieco diagnostykę i upewnić się, czy pupil nie ma problemów z nadciśnieniem, czy jego nerki funkcjonują w sposób prawidłowy. Usunięcie obrzęku jest bardzo istotne, jednak bez ustabilizowania problemów kardiologicznych, stan ten może szybko powrócić. Myślę, że rozsądnie będzie, jeśli porozmawia Pani z lekarzem prowadzącym o lekach kardiologicznych, które powinno się włączyć do codziennego stosowania u Pani pupila.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 27/02/2022 21:22

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.