Powiadomienia
Clear all

Omdlenia przy szczekaniu

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Mam suczkę 3 letnią, kundel amstaffa z innym psem, nie wiem jakim. Suczka jest bardzo aktywna, bardzo dużo chodzimy na spacery, podczas których non stop chce biegać. Jest przyjazna, energiczna. Budowa ciała jak to określił weterynarz fit. Widoczne umięśnione ciało. Uwielbia zabawy z zabawkami, podczas których jest bardzo pobudzona. Jak miała pół roku, wszedł do nas sąsiad i ją wystraszył. Od tamtej pory, szczeka na gości, boi się podejść do ludzi. Dwa razy w ciągu ostatniego miesiąca, wystraszyła się do tego stopnia, że oszczekując kuriera czy gościa, padła na bok, zemdlała na parę sekund, wstała i znów padła na chwilkę. Po tym przez kilka minut ciężko oddycha. Czy może to być spowodowane jakąś chorobą serca?

 
Opublikowany : 23/02/2022 16:54
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.
Aby upewnić się, czy serce pupilki działa w sposób prawidłowy, należy przeprowadzić badanie kardiologiczne. W czasie takiego badaniaspecjalista pod kontrolą USG ocenia budowę serca, grubość komór, przedsionków, kurczliwość i szybkość przepływów krwi. Dopiero po takim badaniu można określić, czy pies boryka się z problemami kardiologicznymi, czy też nie. Stres może znacząco wpływać na pracę serca, ale nie tylko – opisywane przez Panią objawy mogą sugerować także zaburzenia neurologiczne, okresowa utrata świadomości może być pewną formą ataków padaczki. Warto poprosić o pomoc behawiorystę, by wypracować z pupilką sposób na radzenie sobie w tak stresujących dla niej sytuacjach.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 27/02/2022 21:23

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.