Powiadomienia
Clear all

Zapalenie trzustki a niewydolnośc nerek

Avatar photo
 Docz
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam. Mam pytanie a zarazem prosze o pomoc

Chodzi o 9 letniego pieska rasy YORK . Przed czyszczeniem zębów zrobiliśmy mu morfologię ogólna.tydzien temu  wyszło z niej ze ma przewlekła niewydolność nerek Kreatynina 219 norma do 159, a mocznik aż 37,28 norma do 8,9. Do tego doszło zapalenie trzustki Amylaza 3261 norma 1800, lipaza 166 norma 120, pani dokto r kazała nam go płukać wlewami podskórnymi, a także zażywać tabletki Nefrokrill i Incurin(ponieważ ma powiększona prostatę).

Dzisiaj pojechaliśmy na badania a z nich wyszło ze Mocznik wzrósł aż o 10 czyli ma 47. Kreatynina spadła miał 219 a teraz ma 212. Amylaza dzisiaj 3302 wiec się podniosła a Lipaza 164 wiec minimalnie spadła. Nie wiemy co mamy dalej robić 

martwi nas taki nagły wzrost mocznika przy przewleklej niewydolności nerek. Załączam wyniki dzisiejsze. Dodam ze pies czuje się świetnie i w ogóle nie widać po nim tych wyników. Prosimy o doradzenie bo nie wiemy już co robić. 

 

 
Opublikowany : 11/09/2019 12:52
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.

Leczenie przewlekłej niewydolności nerek trwa zwykle do końca życia pacjenta. Oprócz podawania leków i preparatów działających ochronnie na nerki warto przejść na specjalistyczną dietę. Karmy dedykowane pacjentom z przewlekłą niewydolnością nerek mają obniżoną zawartość białka oraz minerałów, aby nie obciążać nerek. Zawierają dużą ilość kwasów omega, które wspomagają ich funkcjonowanie. Warto pamiętać także o zaleceniach żywieniowych w przypadku schorzeń trzustki  karma powinna być wtedy lekkostrawna, z niewielką ilością tłuszczu. Jeśli gotuje Pani samodzielnie posiłki pupilowi, proszę skonsultować jego żywienie z dietetykiem zwierzęcym – odpowiedni rodzaj przyjmowanych pokarmów jest bardzo ważny przy tego typu schorzeniach. W przypadku niewydolności nerek warto jest zrobić USG jamy brzusznej, aby ocenić, czy w miąższu narządów wystąpiły zmiany degeneracyjne. Warto zwrócić uwagę na pęcherz moczowy -parametry nerkowe rosną także w przypadku obecności kamieni w drogach moczowych. Dobrym wskaźnikiem stanu zdrowia pacjenta, w przypadku niewydolności nerek, jest też pomiar ciśnienia obwodowego krwi – u zwierząt z przewlekłą niewydolnością nerek, ciśnienie rośnie, osiągając bardzo wysokie wartości. Niezbędne jest wtedy wprowadzenie odpowiednich leków. Proszę skonsultować to ze swoim lekarzem weterynarii. Przede wszystkim proszę jednak pilnować regularności kroplówek, one najbardziej wpływają na zdrowie pacjentów z niewydolnością nerek.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 15/09/2019 15:46

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.