Powiadomienia
Clear all

Zauważyłam "strupki u psa"

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Może ktoś się spotykał z czymś podobnym. Dodam że to Jamnik szorstkowłosy. I zauważyłam też że pies to bardzo często drapie  

 
Opublikowany : 06/11/2019 13:10
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.

Na przesłanym przez Panią zdjęciu z pewnością widoczny jest strup. Możliwe, że pies został ukąszony przez jakiegoś owada właśnie w tamtą okolicę. Może miał tam jakieś uszkodzenie naskórka. Możliwe też, że zrobił mu się tak zwany hot-spot. Wszelkie zranienia i skaleczenia należy koniecznie utrzymać w jak największej czystości – powinna Pani regularnie odkażać to miejsce łagodnym preparatem dezynfekcyjnym (octenisept, borasol, rivanol), aby nie doszło do rozwoju bakteryjnego zapalenia skóry. Okolica powinna być zabezpieczona przed gryzieniem i drapaniem, aby nie było możliwości naniesienia na uszkodzenie patogenów. Jeśli zmiana utrzymuje się dłuższy czas, warto pokazać ją lekarzowi weterynarii w trakcie wizyty, aby wykluczyć możliwość groźniejszych schorzeń.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 07/11/2019 13:59

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.