Powiadomienia
Clear all

Kastracja kota

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Moj kot ma okolo 2 lata, nie potrafie powiedziec ile bo nie wiem w jakim wieku go wzielam. Przed wczoraj zostal wykastrowany. Boje sie, ze za pozno to zrobilam. Czy nie jest na to za pozno ? Czy kot urosnie normalnie ?

Czuje sie on dobrze. 3H po zabiegu juz szukal jedzenia, ale martwi mnie fakt czy dobrze zrobilam.

 
Opublikowany : 17/05/2020 08:01
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.

W wieku dwóch lat wzrost i rozwój kota jest już zakończony. Odpowiadając na Pani pytanie – kot już nie urośnie, ale nie jest to spowodowane kastracją, tylko tym, że jest już „dorosły”. Proszę regularnie kontrolować jego masę ciała, aby nie przytył zbyt mocno – niektóre koty mają szczególną tendencje do tycia po zabiegu. Jeśli chodzi o czas wykonania zabiegu, dość późno się Pani na niego zdecydowała, kot może mieć już pewne nawyki (chęć włóczęgostwa, znaczenie terytorium), które mogą się utrzymać mimo zabiegu. Optymalny wiek na zabieg to około 8-10 miesiąc kociego życia.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 21/05/2020 19:16

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.