Powiadomienia
Clear all

Pęcherz na łapce

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam, mój weterynarz ma urlop, a Zenusiowi coś zrobiło się na łapce, kuleje i przy dotknięciu miauczy i zabiera łapkę. Myślałam, ze to kleszcz, ale złapał już jednego- wyciągnęłam bez żadnego problemu, a tu nawet nie pozwala dotknąć łapki. Co to może być?

 
Opublikowany : 15/07/2022 14:32
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.

Najrozsądniej będzie udać się na wizytę do innego lekarza weterynarii, aby sprawdzić dokładnie łapkę pupila. Na podstawie przedstawionego przez Panią zdjęcia nie jestem w stanie określić, czym jest zmiana, która pojawiła się na łapce Pani psa – równie dobrze może to być kleszcz, zmiana wynikająca z wylizywania, wbite ciało obce, lub też formująca się brodawka. Nie warto ignorować żadnych zmian, które są zauważone nagle, zwłaszcza, jeśli przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Do czasu ustalenia terminu wizyty, warto ochronić zmianę przed wylizywaniem, zakładając psu kołnierz ochronny. Proszę też zadbać o szczególną higienę tej okolicy, używając regularnie łagodnych środków odkażających. Na wizycie lekarz z pewnością dokładnie oceni całą okolicę, możliwe, że będą konieczne dodatkowe badania, które pozwolą na ustalenie czym jest zmiana, oraz jak można ją leczyć.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszaklekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 28/07/2022 20:47

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.