Powiadomienia
Clear all

Drgawki po lekach uspokajajacych

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Nasza kotka miała być kastrowana i zachipowana, niestety tuż po podaniu leków uspokajających (przed anastetykim) kot dostał drgawek. Miała podane w zastrzyku 0.11 sedato + 0.08 methadone. Kot waży jakieś 2.7kg.
Zabieg nie został wykonany, zostało nam to odradzone. Mamy poobserwować kicie kilka tygodni i ewentualnie spróbować ponownie..
Co w takim wypadku można zrobić? Kotka ciężko przechodzi ruję. Mieliśmy ja raz dopuścić, ale teraz z ryzykiem kolejnych drgawek być może epileptycznych to chyba też kiepski pomysł, z resztą tymczasowy.. Jak można wykastrować takiego kota z takim problemem?
Dodam, że kot wcześniej nie miał w ogóle symptomów choroby.

 
Opublikowany : 25/05/2022 10:29
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.
Jeśli kotka ciężko znosi kolejne ruje, nie warto rezygnować zupełnie z zabiegu, warto jednak dobrze się do niego przygotować. Przede wszystkim rozsądnie będzie powtórzyć wykonane badania krwi a także zbadać kotkę u kardiologa, aby wykluczyć możliwe problemy z funkcjonowaniem serca. Przy drugim podejściu do zabiegu, warto spytać o możliwość opieki anestezjologa w czasie znieczulenia, a także należy uprzedzić o reakcji, jaka wystąpiła po podaniu lekówLekarz czuwający nad bezpieczeństwem znieczulenia z pewnością dobierze inny zestaw leków do premedykacji, aby opisana przez Panią sytuacja się nie powtórzyła.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 02/06/2022 07:57

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.