Powiadomienia
Clear all

Co jest przyczyna

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 teresa
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Mam 5 mies suczke owczarka niemieckiego i nie moge oduczyc jej posikania na schodach a zaznaczam ze mieszkam na 3 pietrze .Otoz miala badany mocz i okazuje sie ze jest zdrowa i wychodzimy z nia bardzo czesto bo nawet 2 razy na godzine i to samo wiec moje pyt jak sobie z tym poradzic

 
Opublikowany : 07/01/2020 18:28
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Posikiwanie u tak młodego psa może mieć związek z nieprawidłowo ukształtowanymi moczowodami. Wrodzona ektopia ujścia moczowodów jest bardzo częstą przyczyną nietrzymania moczu u młodych psów. Czy lekarz wykonujący badanie moczu zbadał suczkę klinicznie? Czy posikiwanie zdarza się też w innych sytuacjach, czy tylko w momencie wychodzenia na spacer? Czy pupilka kontroluje oddawanie moczu, czy kropelkuje nie mając świadomości mikcji? Jeśli zdarza się to tylko w trakcie wychodzenia na spacer, może mieć to związek z silnym podnieceniem, emocjami, które jej towarzyszą. Większość psów lubi spacery, nie może się ich wręcz doczekać, są ogromną rozrywką i zajmującym zajęciem. Jeśli to właśnie jest przyczyna nietrzymania moczu u Pańskiej pupilki, musi się Pan uzbroić w cierpliwość i pracować z pupilką, by wygasić silne emocje. Na pocieszenie dodam, że im starszy pies, tym łatwiej opanowuje emocje, zatem istnieje możliwość, że pupilka „wyrośnie” z posikiwania w trakcie wychodzenia na spacer. Jeśli wychodzenie z mieszkania jest szybkie, nagłe i gwałtowne, może wywoływać w niej lęk, co sprzyja popuszczaniu. Proszę wydłużyć nieco zejście po schodach i pamiętać, że najpierw schodzi Pan, potem pies. Proszę nie krzyczeć na pupilkę, gdy zdarzy się jej popuścić, bo to tylko pogłębi zachowanie lękowe. Warto udać się też do behawiorysty, który podpowie, jak radzić sobie z takimi zachowaniami.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 12/01/2020 18:44

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.