Powiadomienia
Clear all

Jakie badania dodatkowe

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam. Mam 1.5r pudla  od 9 dni, niewiadome jest jego pochodzenie ale podejrzewam złe warunki i traktowanie. Zrobilam badania krwi, konsultowalam z 2 weterynarzami oby dwoje stwierdzili następująco- duże zarobaczenie lub alergia, zapalenie i lekko podwyższona wartość wątroby możliwe od robaków (?), lekka anemia. 

Proszę o odpowiedź czy dobrze interpretują i czy warto zrobić jakieś dodatkowe badania żeby wykluczyc/potwierdzić podejrzenia jak tak to jakie? 

Dodam ze pies dostał tabletkę na robaki ale przez 3 dni w stolcach nic nie bylo, 6 stycznia mam zanieść próbki z 3 dni do badania na wszystkie pasożyty, podaje też żelazo. 

 
Opublikowany : 22/12/2019 08:54
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.

Na podstawie wyników badania krwi skłaniałabym się ku tej samej diagnozie i zaleciłabym takie samo postępowanie. Czy pies miał jakieś niepokojące objawy, odkąd jest z Panią? Czy miał może biegunkę, wymioty, lub czy nadmiernie się drapie? Podawanie żelaza, przy braku dokładnej diagnostyki przyczyny anemii nie ma większego sensu. Anemia nie musi być spowodowana niskim poziomem żelaza, a na przykład niedoborem witamin z grupy B, lub utratą krwi związaną z obecnością pasożytów wewnętrznych.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 26/12/2019 11:19

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.