Powiadomienia
Clear all

Kociątko znalezione w lesie

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Cześć. Mam w domu kociątko znalezione w lesie. Ma około 2-3 tygodnie. Karmione jest z butelki co 3 godziny. Chętnie je, spaceruje, nawet próbuje się bawić. 3 czy 4 dni temu wyszły już mu pierwsze ząbki. Ile razy na dzień taki kotek powinien oddawać kał? Sika po każdym jedzeniu (przy masażu) ale kał oddaje może 1 lub 2 razy na dzień. Czy to ok? Jest żywy i energiczny więc raczej nic mu nie dolega. Po jakim czasie można zacząć uczyć takie kociątko korzystania z kuwety? I po jakim czasie mogę spróbować podać mu już coś innego niż mleko?

 
Opublikowany : 02/06/2022 11:55
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.
Opieka nad maluchem jest bardzo trudna, cieszę się, że postanowiła Pani zająć się kociątkiem. Po każdym karmieniu należy delikatnie pomasować brzuszek i okolicę krocza malucha, mokrym gazikiem nawiniętym na palec – może pojawić się wtedy moczkał. Jeśli zobaczy Pani, że kociątko zaczyna oddawać mocz i kał nawet bez masażu, jeśli zobaczy Pani śladu moczu i kału w legowisku malucha, wtedy po każdym posiłku proszę próbować wkładać kotka do kuwety, aby wiedział, że to właśnie tam ma oddawać mocz i kał. Proszę zwrócić uwagę, czy kotek nie je żwirku, czy nie bawi się nim. Jeśli chodzi o częstotliwość oddawania kału, zwiększy się ona, gdy kociątko zacznie pobierać bardziej stały pokarm. Zazwyczaj maluchy zaczynają się interesować jedzeniem, które spożywa matka, pierwsze stałe posiłki kocięta zaczynają przyjmować około 5 tygodnia życia, jednak jest to często indywidualna kwestia. Proszę zaopatrzyć się w dobrej jakości karmę dla młodych kociąt, najlepiej mokrą, w formie musu, aby maluszkowi łatwo było ją zjeść.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 08/06/2022 21:37

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.