Powiadomienia
Clear all

Co na pchly dla malego kota

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dzien dobry, przyszla do mnie malutka koteczka, ok 2 miesiące, waga 700g. Co mogę zastosować na pchly u takiego malucha?

 
Opublikowany : 30/07/2022 12:05
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.
Najlepiej będzie jeśli uda się Pani z koteczką do lekarza weterynarii – po badaniu klinicznym lekarz z pewnością dobierze odpowiedni środek. Może okazać się, że pchły to nie jedyne pasożyty zewnętrzne kociątka i konieczne będzie zastosowanie leku o nieco szerszym spektrum. U tak młodych i małych kotów najlepiej jest zastosować środki w formie spreju, albo preparaty przeznaczone dla bardzo młodych kociąt. Proszę pamiętać także o odrobaczeniu malucha (zamiennie można wykonać badanie kału). Kociątko nie powinno wychodzić na zewnątrz przed ukończeniem cyklu szczepień przeciwko chorobom zakaźnym. Proszę też zadbać o zbilansowaną dietę, najlepiej ułożoną przez lekarza weterynarii dietetyka, szybko rosnące maluchy potrzebują dobrej jakości, wysokomięsnej karmy dla kociąt.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszaklekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 04/08/2022 18:06

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.