Powiadomienia
Clear all

Zamknięte oczy u kociaka

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam !

Dwa tygodnie temu okociła się moja kotka, lecz kocięta do tej pory mają zamknięte i zaropiałe oczy. Kotka chyba nie wylizuje ich dokładnie. Próbowałam przemywać im oczka naparem z rumianku, lecz nie wiem czy dalej powinnam to robić. Proszę o pomoc i radę, co mogłabym zrobić w takiej sytuacji. 

 

 
Opublikowany : 26/05/2020 17:59
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.

Absolutnie proszę nie przemywać oczu rumiankiem – wszelkie zioła mogą wywołać reakcje podrażnienia, może Pani tylko pogorszyć sprawę. Kocięta oraz matkę powinien jak najszybciej zobaczyć lekarz weterynarii. Najprawdopodobniej doszło do rozwoju kociego kataru – groźnej choroby, która może pozbawić kocięta życia. Wylizywanie przez matkę nie ma tu nic do rzeczy, w kocich oczach nie powinno być ropy. Jedyny bezpieczny preparat, jakim można przemywać i oczyszczać okolicę oczu jest płyn fizjologiczny, jednak nie usunie on przyczyny, czyli infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Tak jak wspomniałam, proszę się jak najszybciej skontaktować z lekarzem weterynarii – przy czym proszę uprzedzić, ze są to bardzo młode kocięta, lekarz może zalecić przyjście tuż po otwarciu przychodni, lub na sam koniec pracy, aby nie narażać maluchów na kontakt z innymi patogenami.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 28/05/2020 20:30

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.