Powiadomienia
Clear all

Jakie tabletki od kleszczy polecicie

Avatar photo
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Jakie dobre tabletki od kleszczy polecicie dla psiaka? Co będzie skuteczne?

 
Opublikowany : 06/08/2019 11:44
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.

Jeśli chodzi o tabletki działające na pasożyty zewnętrzne, mamy do wyboru kilka opcji. Bravecto działają przez 3 miesiące, Simparica, która działa przez 5 tygodni, Nexgard który również jest skuteczny przez 5 tygodni – te preparaty zwalczają tylko pasożyty zewnętrzne. Nexgard spectra zwalcza także pasożyty wewnętrzne, oprócz zabezpieczenia przed inwazją pasożytów zewnętrznych. Jeśli chodzi o wybór najlepszej opcji, zależy ona od wielu czynników – wieku zwierzęcia (im młodszy pupil, tym krócej działające tabletki należy wybrać – maluchy szybko rosną, więc dość ciężko jest dopasować rozmiar tabletki, a nie można tabletki brać “na wyrost”), stanu zdrowia ( w przypadku pacjentów, cierpiących z powodu niewydolności wątroby lub nerek warto skusisć się na preparat nieco krócej działający), oraz aktualności odrobaczenia. Nie bez znaczenia jest cena produktu – im dłużej działająca tabletka, tym droższa. Proszę nie bać się, że tabletki na kleszcze zabijają zwierzęta – nie słyszałam o żadnym przypadku śmierci pupila po podaniu tabletki działającej na kleszcze.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 07/08/2019 19:42
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

Witam serdecznie,

Posiadam psa i stosuje u niego krople przeciw pchłom, działają super.

Mój problem polega na tym że w dość krótkim okresie czasu nasza rodzinka powiększy się o małego kotka. Problem jest tego rodzaju że obecne krople które aplikuję psu, mogą zatruć kota.

Czy ktoś z was może mi polecić krople dla psa które nie będą szkodliwe dla kota? Nie chodzi mi o stosowanie na obu zwierzakach tych samych kropel. Po prostu chcę uniknąć problemów zdrowotnych kota, gdy on będzie mieć styczność z moim psem.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 
Opublikowany : 30/11/2020 08:14
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry @Piotr 

Substancją toksyczną dla kota, która jest bardzo często używana w preparatach dla psów, jest permetryna i to tej substancji powinien Pan unikać w preparatach dla psa. Permetryny nie znajdzie Pan w preparatach takich jak Fiprex, Advocate, Frontline. Dobrym rozwiązaniem jest zmiana kropli na tabletki przeciwko pasożytom zewnętrznym, lub obrożę o długim okresie działania. Proszę pamiętać, że mały kot, którego przyjmie Pan pod swój dach, może być nosicielem pasożytów – zatem po krótkim okresie aklimatyzacji, warto udać się na wizytę profilaktyczną do lekarza weterynarii, aby odrobaczyć i zabezpieczyć przeciwko pasożytom zewnętrznym nowego członka rodziny.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 03/12/2020 18:34
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

Posiadam trzy koty i psa, i każdemu zakraplam Fiprex.

Nie zauważyłem skutków ubocznych i kleszczy również, także polecam 😀 

 
Opublikowany : 09/05/2022 10:40

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.