Powiadomienia
Clear all

Problem z wprowadzeniem małego kocurka

Avatar photo
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Wczoraj(30.08.2019) moja siostra przyniosła małego kocurka z ulicy , lecz w domu mamy 2-letniego kocura . Koty zbliżają się nie reagują agresywnie na siebie .Ale 2-letni kocur od momentu gdy jest w domu maly kocur , warczy i strasznie miałczy , gdy chce go podnieść lub pogłaskać... Dodam , że duży kocur szturcha małego łapką (bez wyciągniętych pazurów)

 
Opublikowany : 31/08/2019 15:53
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 777
Ekspert
 

Dzień dobry.

Rozumiem, że Pana „domowy kot jest już wykastrowany? Oswojenie się z nowym domownikiem, może zająć trochę czasu. Proszę nie wymagać od kota – rezydenta, aby od razu zaprzyjaźnił się z maluchem, na jego terytorium pojawił się nowy osobnik, nie jest to dla niego komfortowa sytuacja. Przede wszystkim, proszę zacząć od odpowiedniego wyposażenia mieszkania. W domu powinny się znajdować co najmniej dwie kuwety, każdy kot powinien mieć swoje miski na jedzenie i wodę, swoje legowisko i miejsce, które będzie mógł uznać za swoje terytorium. Dla starszego kota warto wprowadzić na jakiś czas suplementy o działaniu uspokajającym i wyciszającym, aby pomóc mu oswoić się z nową sytuacją. Kontakt obu panów powinien odbywać się pod nadzorem człowieka, aby starszy nie zrobił krzywdy maluchowi, przy czym dotykanie łapką nie jest krzywdą. Jeśli chodzi o reakcję starszego kocura, możliwe, że nie życzy sobie podnoszenia lub brania na ręce, nie każdy kot to lubi. Proszę zastanowić się w jakich sytuacjach Pan to robi – możliwe, że odbywa się to w bardzo ważnych dla kota sytuacjach, przeszkadza mu Pan lub przerywa jakąś istotną czynność. Warto wykluczyć też objawy bólowe – stres może predysponować kota do wystąpienia na przykład zapalenia pęcherza, co jest bardzo bolesnym schorzeniem.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 01/09/2019 11:46
Avatar photo
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

@katarzynaholownia

Od paru godzin duży kocur próbuje lizać małego , lecz mały uderza go łapką i się nie daje ... Czy to normalne ?

 
Opublikowany : 01/09/2019 19:22

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.