Powiadomienia
Clear all

Zachwiania równowagi

Avatar photo
 Anna
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Kotka ok 3 lat spadła z szawki nad telwizorem na podłoge ale na jeden bok. Od tego czasu ma sporadyczne (2,3 razy dziennie) zachwiania równowagi oraz tak jakby drgawki -też sporadyczne. Ostatnio leżąc na szafce chcąc sie obrócić nie wyczuła że szafka sie konczy i ponownie spadła ale tym razem na łapy. Czy mając zachwiania równowagi może być czymś poważnym?

 
Opublikowany : 08/09/2019 15:02
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 773
Ekspert
 

Dzień dobry.

Koty są zwierzętami, które poruszają się z gracją i wdziękiem, mają bardzo dobrze rozwinięte poczucie równowagi własnego ciała. Niezdarność i trudności w ocenie odległości są z pewnością niepokojącym objawem, zwłaszcza, jeśli się powtarzają. Jest kilka schorzeń, które mogą powodować takie właśnie objawy kliniczne, począwszy od problemów ze wzrokiem, poprzez zaburzenia hormonalne, niewydolności narządowe, skończywszy na urazie w obrębie kręgosłupa. Rozumiem, że pupilka nie wykazuje żadnych innych, niepokojących objawów klinicznych? Nic innego Pani nie niepokoi? Myślę, że najrozsądniej będzie, jak uda się Pani do swojego lekarza prowadzącego. Możliwe, że po niefortunnym upadku koteczka ma zaburzenie czucia i z tego właśnie powodu wydaje się nieco niezdarna. Warto zbadać pupila oraz sprawdzić, czy jego odruchy rdzeniowe są wyrażone w poprawny sposób. Proszę nie zwlekać z wizytą, stan kotki może się pogarszać.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 11/09/2019 06:20

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.