Powiadomienia
Clear all

Lizanie po wstaniu

 
Justyna
 Justyna
Gość

Witam, 

Mój 7 letni pies( mieszaniec beagle) od ok. Tygodnia gdy wstaje po odpoczynku wącha miejsce w którym leżał( jest tak za każdym razem, bez znaczenia czy leżał w legowiski czy na trawie). Czy to oznaka czegoś poważnego?

Cytat
Inicjator dyskusji Opublikowany : 21/05/2022 13:10
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia-Olszak
Zaufany Użytkownik

Dzień dobry.
Każda zmiana w zachowaniu pupila może świadczyć o jakiś problemach zdrowotnych. Jeśli pies jest zaniepokojony zapachem, który zostawia, warto przede wszystkim upewnić się, czy nie ma problemów z pęcherzem moczowym – w przebiegu zapalenia pęcherza zdarza się popuszczanie moczu w czasie snu, pies zachowywałby się wtedy w opisany przez Panią sposób. W tym celu należy udać się do lekarza weterynarii i poprosić o wykonanie badania moczu oraz USG pęcherza moczowego. Przy okazji wizyty warto też sprawdzić, czy gruczoły okołoodbytowe pacjenta nie są przepełnione – w takim przypadku pies również byłby zaintrygowany zapachem swojego legowiska po śnie. W czasie oczekiwania na wizytę, rozsądnie będzie też wyprać legowisko i podłożyć na nie podkład higieniczny – wtedy zobaczy Pani, czy pies nie zostawia żadnych śladów w czasie snu.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

OdpowiedźCytat
Opublikowany : 31/05/2022 20:05

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 60MB

 
Podgląd

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.