Powiadomienia
Clear all

Gryzaki naturalne

Avatar photo
 Api
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam, czy zaleca się podawanie psom naturalnych gryzaków? Sporo jest informacji na dobrego wpływu, jednak jaka jest Państwa opinia?
I drugie pytanie: od jakiego wieku szczeniakom (2-3 miesięczne) można podawać? I ewentualnie od czego zacząć, żwacze, łapki?
Pozdrawiam

 
Opublikowany : 14/06/2018 09:04
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 

Dzień dobry.

Naturalne gryzaki, na przykład poroże jelenia, można ostrożnie podawać, jednak suszone, wędzone produkty, często naszpikowane chemią nie są wskazane, niezależnie od wieku psa.

Dostępne są w sklepach suszone naturalnie jelita wieprzowe czy penisy wołowe, jednak z tym na razie bym się wstrzymała.

Szczenięta mają delikatne przewody pokarmowe, i zbyt twarde pokarmy mogą wywołać kłopoty gastryczne. Małe dzieci też nie mogą jeść wszystkiego, a tylko delikatne, gotowane i miksowane pokarmy.

Podobnie młodziutkie zwierzęta są wrażliwe i należy uważnie dobierać im karmę, a z twardymi przysmakami wstrzymać się do starszego wieku.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 16/06/2018 09:01

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.