Powiadomienia
Clear all

zmiana karmy z weterynaryjnej na zwykłą

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Mam w domu 5 miesięcznego szczeniaka - kundelka. Wzięłam go jak miał 8 tygodni, był zarobaczony, z pchłami. Więc najpierw walka z pasożytami. Przez dwa tygodnie było dobrze. Potem zaczął się problem z jelitami - na odcinku ok 10 cm czymś się "zapchały", nie mógł się wypróżnić, wymiotował. Miał zabieg, treść jelita udało się wymasować. Znowu dwa tygodnie było dobrze a potem silna anemia. Udało się go wyciągnąć. Minęły 3 tygodnie i zaczął chudnąć, nie miał apetytu, ciągle spał. Od tego czasu bierze leki wspomagające trawienie, zasiedlające jelita dobrymi bakteriami i na wzmocnienie, ale dostał też karmę royal gastro intestinal puszka. I teraz jest dobrze. W końcu zaczął przybierać na wadze. Nie ukrywam, że jest to droga karma. Kupiłam mu suchą karmę z tej serii i zaczęłam mieszać, bo chce go przestawić na suchy pokarm. Czy dobrze robię? Je tą karmę 3 tygodnie, kiedy mogę zacząć mu wprowadzać inną i jaką? Jest wybredny jeśli chodzi o smak karmy.

 
Opublikowany : 23/09/2019 08:16
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 777
Ekspert
 

Dzień dobry.

Karma typu „gastro” jest pożywieniem lekkostrawnym, często wstępnie nadtrawionym, z dużą ilością substancji odżywczych. Dieta tego typu jest szczególnie zalecana dla zwierząt z problemami trawiennymi – nie obciąża ona przewodu pokarmowego w nadmierny sposób. Jeśli Pani pies miał problemy żołądkowe, warto utrzymać podawanie tej karmy jeszcze przez około miesiąc po ich ustąpieniu, aby sytuacja zdrowotna pupila się nieco ustabilizowała. Po tym czasie może Pani spróbować wprowadzenia innego pokarmu. Przy wyborze odpowiedniej karmy należy zwrócić uwagę na skład – dobra dieta powinna mieć sporo mięsa, witamin, minerałów, powinna zawierać małą ilość zbóż (albo nie mieć ich wcale w swoim składzie). Nie powinna mieć konserwantów, ani polepszaczy smaku. Im krótszy, skład tym lepiej. Podczas zmiany karmy, proszę mieszać starą karmę z nową, przez około tydzień, stopniowo zwiększając udział nowego pożywienia. Dobra karma to taka, po której pies się dobrze czuje – jeśli zatem zauważy Pani, że po spożyciu nowego pożywienia pies ma wzdęcia, gazy, biegunkę lub wymioty, należy zmienić karmę. Po zmianie karmy warto utrzymać podawanie suplementów usprawniających trawienie oraz probiotyków.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 23/09/2019 19:24

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.