Powiadomienia
Clear all

Analiza badań

Avatar photo
Posty: 1
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam. Kilka dni temu mój kot miał zrobione badania i szukam profesjonalnej opinii kogoś kto potwierdzi postawiona diagnozę lub jej zaprzeczy.

kot 12 lat. Weterynarz stwierdził ostra niewydolność nerek.

Problem pojawił się już dwa lata temu z pęcherzem i nerkami . Od tego czasu kotek był na diecie i jadł tylko specjalna karmę przepisana przez weterynarza.

Bardzo proszę o pomoc. Załączam zdjęcie.

Pozdrawiam  

 
Opublikowany : 04/10/2018 21:04
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 

Dzień dobry.

Jakie kot ma objawy i od jakiego czasu? Jaki jest wynik moczu? Wynik badania krwi pochodzi z aparatu z lecznicy, a nie z laboratorium weterynaryjnego, które dysponuje niezawodnymi aparatami regularnie kalibrowanymi. Niestety oznaczenia w aparatach w gabinetach są czasami dość specyficzne i nieuniwersalne, zakładam więc że parametr TPP to białko całkowite. Wówczas z diagnostyki nerek mamy oznaczony tylko poziom BUN, czyli po prostu mocznika. Wzrost mocznika we krwi bez powiązania z poziomem kreatyniny nie może świadczyć o niewydolności nerek. Należy wykonać oznaczenie poziomu kreatyniny w surowicy krwi oraz badanie moczu i dopiero po przeanalizowaniu objawów, aktualnego stanu klinicznego pacjenta, wyników badania moczu, oraz mocznika i kreatyniny we krwi, w połączeniu oczywiście z morfologią, można próbować postawić wstępne rozpoznanie. Jeśli TPP jest białkiem całkowitym, jest ono obniżone, co teoretycznie wraz z podwyższeniem mocznika może świadczyć o krwawieniu do jelit. Koniecznie należy oznaczyć poziom fruktozaminy, ponieważ tak wysoki poziom glukozy niekoniecznie musi wynikać ze stresu. Proszę więc poprosić lekarza o wysłanie krwi do laboratorium weterynaryjnego i wykonanie pełnego profilu diagnostycznego, wraz z jonogramem oraz hormonami tarczycy.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 16/10/2018 20:56

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.