Powiadomienia
Clear all

Dziwne zachowanie kotki

Avatar photo
 Aida
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Od paru dni kotka ma mniejszy apetyt. Z mokrej karmy wylizuje się, suchej zjada troszkę. Wydaje się że apetyt jest ok bo jak wczoraj dałam smakołyk to zjadła cały (kabanosy dla kota) gotowanego kurczaka też zjadła. Dziś zauważyłam że dość często korzysta z kuwety. Przy jednym z wypróżnień zauważyłam lekko różowe zabarwienie moczu. Kotka mało pije. Nauczy podnosi ogon gdy zaczynam ja głaskać. Nie jest apetyczna. Bawi się jak zwykle.

Niestety przebywam na kwarantannie i nie ma kto podjechać z kotka do weterynarza

Czy kotka po sterylizacji może przechodzić ruje  i czy w jej trakcie może dziać się to co opisałam powyżej. Przed sterylizacja przeszła jedna ruje i miała podobne zachowanie. 

 
Opublikowany : 31/01/2022 15:40
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 774
Ekspert
 

Dzień dobry.
Zdrowa kotka nie powinna przechodzić rujki po wykonanej kastracji. Czasami zdarzają się jednak koty, które mają pewne anomalie anatomiczne – trzeci jajnik, odprysk tkanki jajnikowej, które niezauważone w czasie zabiegu, mogą powodować objawy rujki. Opisywane przez Panią zachowanie nie musi jednak wskazywać na ruję. Podobnie może wyglądać początek zapalenia pęcherza – bolesność w okolicy brzucha, niechęć do jedzenia, częste korzystanie z kuwety i czerwonawe zabarwienie moczu. Najrozsądniej byłoby udać się z kotką do lekarza weterynarii, lub poprosić, by ktoś z rodziny lub bliskich zawiózł pupilkę na badanie. Proszę skontaktować się telefonicznie z lekarzem weterynarii i opisać mu dokładnie zachowanie pupilki. Biorąc pod uwagę Pani sytuację, może będzie możliwe wydanie suplementów, które zakwaszą mocz i nie dopuszczą do rozwoju zapalenia.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowiaKatarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 03/02/2022 00:42

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.