Naciągnięta łapka u...
 
Powiadomienia
Clear all

Naciągnięta łapka u kota

Avatar photo
 Ola
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam, w nocy mój kot walczył z jakimś ptakiem. Czasami śpi w domu, ale tamtej nocy wybrał spanie na zewnątrz. Rano nie mógł stanąć na łapkę, więc pojechaliśmy zaraz do weterynarza, który stwierdził, że porządnie sobie ją naciągnął. Osłuchał go, wszystko w porządku, powiedział że jest w bardzo dobrej kondycji. Dostał 3 zastrzyki i lekarz dał nam tabletki Enroxil Flavour, po 1/4 rano i wieczorem, w sumie 3 tabletki i kazał się pokazać za tydzień.

Po powrocie od weterynarza, po południu, kot jak nowonarodzony, apetyt dopisywał (jak zawsze ;)).

Następnego dnia (dzisiaj), jest dość niemrawy, nie zjadł za dużo (a je dość dużo), śpi cały dzień, unika nas i jest bardziej niedotykalski niż zawsze. Jest deszczowo, więc może to przez pogodę?

Chyba panikuję za bardzo, bo to mój pierwszy kot i się o niego martwię, bo właściwie nie do końca wiem co się wydarzyło tamtej nocy, ponieważ słyszałam tylko krzyki a rano okazało się, że kot kontuzjowany. Była to też jego pierwsza wizyta u weterynarza (adoptowaliśmy go z ulicy) i była dość niespodziewana, więc był transportowany w kocyku jak naleśnik. 

Po przeczytaniu ulotki nie jestem pewna jak ten lek ma pomóc na kontuzję, "... do leczenia zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego, układu oddechowego oraz dróg moczowych, zakażeń skóry, wtórnych zakażeń ran, a także zapalenia ucha zewnętrznego...".

Proszę o poradę. 🙂

 
Opublikowany : 14/09/2023 14:23
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 777
Zaufany użytkownik
 

Dzień dobry.

Zacznę może od tego, że enrofloksacyna, czyli enroxil, może być stosowany u kotów tylko w wyjątkowych przypadkach, potwierdzonych antybiogramem. Podawanie tego antybiotyku może skutkować uszkodzeniem wzroku kota. Biorąc pod uwagę kiepskie samopoczucie, warto, by udała się Pani ponownie do lekarza weterynarii. Możliwe, że to obolała łapka tak dokucza Pani pupilowi, jednak koty wychodzące są narażone nie tylko na walki ze zwierzętami, ale także na kontakt ze złymi ludźmi, samochodami, mogą też zjeść coś zatrutego. Należy ponownie zbadać pupila i sprawdzić, czy nie ma żadnych ran, uszkodzeń skóry (po kilku dniach od pogryzienia mogą się zrobić ropnie i stan zapalny). Po badaniu klinicznym warto wykonać też badanie krwi (do tego kot powinien być 8h na czczo) oraz jeśli zajdzie taka potrzeba badania obrazowe. Do czasu ustalenia terminu wizyty proszę absolutnie nie wypuszczać kota na samotne wędrówki, proszę zapewnić mu komfortowe warunki do odpoczynku.

Trzymam kciuki za pupila i pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 23/09/2023 05:52

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.