Powiadomienia
Clear all

Guz na barku

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam mój kot od około 2 miesięcy ma bardzo duży twardy guz na barku, pojawił się on nagle kot wrócił z nim z podwórka. Ma problemy z chodzeniem widać ze go bardzo boli próbuje się bawić ale gdy użyje tej łapki przestaje i ucieka. Miał prześwietlenie które nic nie wniosło weterynarz nie wie co mu dolega nic zdjęcie nie pokazało a oni podejrzewali zakazenie bądź raka kości. Kot dostał antybiotyk ale nic nie pomogło. Powiedzieli ze ma również problem z sercem i zalecili karmę na stres. Po jakimś tygodniu kot zaczął krwawić z odbytu, dostaliśmy ponownie antybiotyk który zatrzymał krwawienie na czas jego brania. Teraz ponownie problem się zaczął. Co to może być co robić ? Mieszkamy w Norwegii każdy weterynarz tutaj ma problem z diagnoza tylko antybiotyki mu dają a on biedny się meczy proszę o jakie kolwiek wskazówki. 

 
Opublikowany : 17/10/2021 10:38
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.
Jeśli chodzi o zmianę na barku, warto wykonać biopsję i pobrać materiał do oceny cytologicznej, aby upewnić się, czym może być spowodowana zmiana. Jeśli na zdjęciu RTG nie zauważono złamania, ani zwichnięcia stawu, możliwe, że to ropień, albo organizujący się krwiak – odpowiedź na pytanie czym jest zmiana, powinna przynieść właśnie biopsja i cytologia. Jeśli chodzi o problemy kardiologiczne, należałoby udać się na badanie do specjalisty – “problemy z sercem” to dość ogólne stwierdzenie, większość z tych schorzeń warto i należy leczyć, aby usprawnić funkcjonowanie mięśnia sercowego i spowolnić rozwój choroby. Jeśli chodzi o koolejny opisywany przez Panią problem, pojawianie się krwi w kale jest zawsze bardzo niepokojące. Przede wszystkim należy ustalić, kiedy kot ostatnio był odrobaczany – przypomnę, że należy to robić raz na 3 miesiące (zamiennie można wykonywać badanie kału, pod kątem pasożytów wewnętrznych). Należy się upewnić, czy pacjent nie ma problemów z giardią, ani czy nie cierpi z powodu alergii pokarmowej. Jeśli kot czuje się ewidentnie nie najlepiej, nie warto zwlekać z wizyta. Krwawienie z odbytu może być symptomem obecności ciała obcego w przewodzie pokarmowym i w konsekwencji – uszkodzenia ściany jelita. Kot, który krwawi z przewodu pokarmowego, powinien mieć wprowadzoną karmę typu gastro – intenstinal, jest łagodna dla przewodu pokarmowego i lekkostrawna. Warto też wprowadzić probiotyki i środki działające osłonowo na przewód pokarmowy. Do czasu ustalenia dalszego postępowania, proszę nie pozwalać kotu na wychodzenie na zewnątrz – nie wie Pani, czy kot nie odczuwa bólu, dyskomfortu, a to może wpłynąć na czas reakcji pupila na bodźce, może nie uciec w porę przed zagrożeniami.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 24/10/2021 13:11

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.