Powiadomienia
Clear all

Kot po prawdopodobnym upadku wymiotuje

Avatar photo
 Ola
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam, mój kotek w środę w nocy z czymś walczył, rano nie mógł stanąć na łapkę. Pojechaliśmy do weterynarza, dostał 3 zastrzyki i lekarz stwierdził, że ma mocno naciągniętą łapkę, osłuchał,jest wszystko w porządku i że jest w dobrej kondycji. Nie było robione ani USG ani RTG. Dostaliśmy tabletki Enroxil Flavour (po przeczytaniu ulotki nie wiem w czym miałoby to pomóc?), do podawania po 1/4 rano i wieczorem (w sumie 3 tabletki). Po powrocie do domu tamtego dnia kot czuł się bardzo dobrze, apetyt dopisywał i chodził normalnie.

Następnego dnia stał się bardzo apatyczny, przesypiał znacznie więcej i bardzo mało je. Podaliśmy mu tabletki. Chodził przestraszony, była to jego prawdopodobnie pierwsza (przygarnęliśmy go z ulicy, ma z 7 lat) i awaryjna wizyta u weterynarza, bo zawinęliśmy go w kocyk.

Kolejnego dnia nadal malutko je, dużo śpi a jak już zjadł to zwymiotował, jedyne co zjadł to trawę. Jest trochę żywszy, ale wciąż coś jest nie tak. Tabletkę tym razem wypluł, więc więcej mu nie podawałam. Nie chce żeby go dotykać, nawet głaskać.

kot, Kocur, brak apetytu, ból, apatia

 
Opublikowany : 16/09/2023 15:29
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry. Enrofloksacyna, czyli enroxil, może być stosowany u kotów tylko w przypadkach potwierdzonych antybiogramem. Jego może skutkować uszkodzeniem wzroku. Proszę udać się Pani ponownie do lekarza weterynarii. Należy ponownie zbadać kotka i sprawdzić, czy nie ma żadnych ran, uszkodzeń skóry. Po badaniu klinicznym warto wykonać też badanie krwi (do tego kot powinien być 8h na czczo) oraz jeśli zajdzie taka potrzeba badania obrazowe. Do czasu ustalenia terminu wizyty proszę absolutnie nie wypuszczać kota na samotne wędrówki, proszę zapewnić mu komfortowe warunki do odpoczynku.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 23/09/2023 05:58

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.