Powiadomienia
Clear all

Ropiejące, Nie rozwinięty zmysł zwroku

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam serdecznie wszystkich otóż od samego początku kotek ma problemy z oczami ropieją mu i wyglądają tak że są pokryte tak jak jakąś błona która mu przeszkadza normalnie widzieć kotek obecnie mieszka z bezdomnymi ludźmi na terenie schroniska i nie ma sposobu jak go zabrać do lekarza czy idzie mu jakoś pomóc? 

 
Opublikowany : 24/02/2021 21:05
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 777
Ekspert
 

Dzień dobry.

Odpowiadając na Pana pytanie, tak, można pomóc temu kotu właśnie zabierając go na wizytę do lekarza weterynarii. Najprawdopodobniej kot ten przeszedł koci katar i ma powikłania po tym schorzeniu, w postaci symblepharonu, czyli zrostu między rogówką a spojówką. Jest to bardzo niekomfortowe dla kota – nie widzi, może mieć zaburzone odprowadzanie łez, w oczach może pojawić się nadciśnienie, prowadzące do przewlekłych, migrenowych bólów głowy. Kot cierpi, a bez zbadania nie da się dobrać odpowiednich leków, lub postępowania, które mogłoby mu pomóc. Jedyne, co mogę doradzić, to aby często przemywać mu oczy – są całe pokryte brunatną wydzieliną, która może stanowić świetną pożywkę dla drobnoustrojów i w efekcie wywołać powikłane zapalenie na tle bakteryjnym. Na zdjęciu są już zauważalne ogniska zmienionej skóry na powiekach, kot powinien dostawać odpowiednie do tego schorzenia krople z antybiotykiem.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 08/03/2021 20:53

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.