Powiadomienia
Clear all

Choroba Adisona

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam  mam psa z chorobą  Addisona już prawie 4 lata bierze  metypred 4 mg i cortinef 2 razy dziennie  po 2 i1/4 tabletki mój problem polega na tym że od 3 miesięcy  mam problem  żadne puszki gotowane jedzenie nie wchodzi  w grę  bo pies ma rozwolnienie jedynie sucha karma  ale wybrana bardzo schudł wyniki badań są w normie ,usg jamy brzusznej  ok badanie  kału  ok pies pod stałą kontrolą i czy to normalne  dziękuję  za odpowiedź 

 
Opublikowany : 17/08/2020 18:25
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 774
Ekspert
 

Dzień dobry.

Większość suchych karm to jedzenie pełnoporcjowe, oznacza to że nie wymaga innych dodatków, gotowania jedzenia, albo karmy mokrej. Jeśli pies czuje się dobrze po suchej karmie – proszę mu ją podawać, bez żadnych innych dodatków. Psy mają mniej kubków smakowych niż ludzie, nie potrzebują znaczących urozmaiceń jadłospisu. Choroba Addisona ma wpływ na cały organizm. Nawracająca biegunka może świadczyć o podrażnieniu jelit, nie można jej ignorować. Możliwe, że trzeba przeprowadzić badania kontrolne i zweryfikować dawki leków, aby zminimalizować ryzyko wywołania biegunki. Proszę też upewnić się, że pies jest odrobaczany regularnie oraz że nie cierpi z powodu inwazji giardia. Warto też wykonać badanie USG, aby ocenić, czy w jelitach nie pojawiły się żadne niepokojące zmiany.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 18/08/2020 19:45

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.