Powiadomienia
Clear all

[Rozwiązane] Choroba Cushinga - pies nie chodzi

Avatar photo
 Krk
Posty: 1
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry.

Mój piesek - lat 13,5, york (ale nie miniaturka - waży 7kg), niestety ma zdiagnozowaną chorobę Cushinga. W styczniu tego roku zaczęło się od ataku - coś podobnego do padaczki, po którym pojechałam do weterynarza. Dostał zastrzyki i receptę na relsed (wlewki doodbytnicze, żeby mieć w razie ataku). Zrobiliśmy badania krwi. Wyszły bardzo złe i rozpoczęliśmy szereg badań (jeszcze pół roku wcześniej badania wychodziły mu idealnie). W ciągu miesiąca, nagle po przyjściu do domu pies nie chodził. Dostał kolejne zastrzyki z vit. z grupy B, milgamme i catasol. Po 2 wizytach wróciło wszystko do normy. Po zrobieniu testu ACTH został przepisany mu Vetoryl 10mg. Podawałam zawsze o 6 rano z jedzeniem. Dodatkowo dostawał wieczorem heparegen, essentiale i milgamme w tabletkach. Było w miarę dobrze, kiedy po 1,5 miesiąca znowu przestał chodzić - i już nie możemy sobie z tym poradzić. Od 3 tygodni dostaje codziennie Nivalin 2,5, Milgamme N i przez ostatnie 5 dni codziennie catosal. Nic nie jest lepiej. Jedyne co to po wizycie u weterynarza kiedy dostaje lek p/zapalny chodzi przez ok 2 dni. Nie mam już powoli siły 🙁 nie wiem jak mu jeszcze pomóc a sama niestety zaczynam mieć duże problemy z kręgosłupem od ciągłego noszenia go... Może ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam

 
Opublikowany : 01/05/2018 07:26
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 

Dzień dobry.

Co wykazały zdjęcia rentgenowskie kręgosłupa?

Kłopoty z poruszaniem się raczej nie są wynikiem choroby Cushinga.

Może warto pomyśleć o terapii choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, wprowadzeniu suplementów dla psa, na przykład Aptus Apto-flex, Inflamex, doustnych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych np. Onsior w tabletkach czy Trocoxil.

Niestety bez wyników badań jest to porada bardzo ogólna, nie wiem bowiem tak naprawdę jaka jest przyczyna ataksji u Pani psa.

Może proszę spróbować wykonać dodatkowo badanie rezonansem magnetycznym lub tomomografem komputerowym w specjalistycznej lecznicy weterynaryjnej lub po prostu udać się na konsultację do ortopedy.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 02/05/2018 19:58
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

Po naszym piesku mam na sprzedaż dzielone 53 tabletki Vetorylu 30mg + puste kapsułki ok 800szt. Cena 400zl. Kontakt mailowo(jula593@wp.pl) 

 
Opublikowany : 11/02/2020 09:46
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

Dzień dobry, 

 

Bichon Frise, 10 lat, piesek - Fin.

 

Od 1,5 roku dziwne objawy, zaczęło się od porażenia nerwu twarzowego, połowa strony. Póżniej nadmierne pragnienie, rzucanie się na jedzenie, łysienie na tułowiu…obwisły brzuch. 

Diagnoza: Chora tarczyca. 

Od tamtego czasu Forthyron 2X 150mg

Ja obserwując Fina widziałam już wtedy w nim Cushinga… lekarz nie. 

Od 2 miesięcy wreszcie diagnoza na podstawie badania kortyzolu, potem prowokacja Deksametazonem i diagnoza , którą podejrzewałam już długo - Cushing przysadkowy. 

Vetoryl 30mg raz dziennie od tygodnia, wcześniej Vetoryl 10mg - 2 razy dziennie. 

Niestety oprócz tego że trochę mniej pije, wszystkie objawy się utrzymują,

Mianowicie:

wilczy apetyt to delikatnie powiedziane

łysienie

zapalenie skóry z guzkami

trzęsienie łapek tylnich ( zanik mięśni)

wzmożone pragnienie

oddawanie dużej ilości moczu

apatyczność, brak energii

 

Do tego Hepaxan 1,5 tabl bo wątroba w słabym stanie. Wyniki ALT przed Vetorylem ok 400, po Vetorylu 700. 

 

Dieta: RC Gastrointenstinal low fat - 

 

Pytania:

gdzie kupujecie Vetoryl, aby było jak najtaniej?

Co mogę jeszcze zrobić, aby pies czuł się lepiej?

W jaki sposób wg. Was najlepiej monitorować leczenie?

Jaka dieta jest najodpowiedniejsza przy Cushingu?

Czego się spodziewać, na co liczyć a na co nie ?….

 

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi,

 

Pozdrawiam,

Asia

 

 

 
Opublikowany : 20/08/2020 12:58
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.

Począwszy od początku – czy po wprowadzeniu Forthyronu wykonano badanie kontrolne? Powinno się ocenić poziom hormonów tarczycy 3 tygodnie po wprowadzeniu suplementacji, aby ocenić, czy dobrana dawka jest prawidłowa dla tego konkretnego pacjenta. Oznaczenie należy wykonać 3-5 godzin po podaniu tabletki. Kontrolę warto też przeprowadzać po wprowadzeniu Vetorylu, wszak układ hormonalny organizmu jest ze sobą ściśle powiązany. Warto też zastanowić się nad wprowadzeniem odpowiednich suplementów lub dermokosmetyków, aby wspomógł regenerację skóry. Odpowiednio ułożona dieta również wpłynie na samopoczucie pupila, dodatkowo, przy obu wymienionych przez Panią schorzeniach należy ściśle kontrolować masę ciała pupila – otyłość nie poprawia zdrowia ani samopoczucia zwierząt. Vetoryl kupi Pani u lekarza weterynarii, jest to lek weterynaryjny, powinien być sprzedawany tylko w placówkach weterynaryjnych i tylko ze wskazania lekarza prowadzącego, który zdiagnozował schorzenie. Również monitorowanie leczenia powinno być zlecone przez lekarza – są różne modele postępowania. W procesie stabilizowania poziomu hormonów zalecana jest kontrola raz na dwa – trzy tygodnie, jeśli choroba jest już na stabilnym poziomie, kontrole można przeprowadzać nawet raz na pół roku. Jeśli chodzi o dietę przy Cushingu, warto podawać karmę dedykowaną dla zwierząt z problemami wątrobowymi. Jak sama Pani wie, Vetoryl znacząco pogarsza sprawne funkcjonowanie wątroby, dodatkowo sama choroba może też wpływać na jej pracę. Proszę pamiętać, że choroba Cushinga oraz niedoczynność tarczycy są schorzeniami przewlekłymi. Leki, które zostały zalecone, będzie Pani musiała podawać zapewne do końca życia pupila. Możliwe, że wraz z upływem lat dawka będzie musiała być modyfikowana. Proszę nie ignorować żadnego niepokojącego sygnału, jaki Pani zauważy, pozornie błaha rzecz może świadczyć o zaostrzeniu stanu zdrowia.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 24/08/2020 19:34
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

Witam. Zostały mi po piesku tabletki Vetoryl 60 mg.Lek ma datę ważności do 10.2022r. W opakowaniu znajduje się 28 tabletek(dwie zdążyłam podać pieskowi). Jest mozliwość podzielenia w aptece po 30 mg. za opłatą ok.50 zł. Lek sprzedam za 150 zł.(to połowa ceny) Zainteresowanych proszę o kontakt e-mail: fotomaritapl@gmail.com Pozdrawiam.

 
Opublikowany : 07/03/2021 15:52
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

Dzień dobry.Mam do odsprzedania 39 kapsułek Vetorylu 120 mg zakupionego w UK za naprawdę dobrą cenę.Bardzo chętnie dam Pani namiary gdzie ten lek kupowałem i rozumiem Pani problem ,ale najpierw chciałbym odsprzedać to co mi zostało.

W razie pytań proszę o kontakt 507229534

 
Opublikowany : 13/05/2021 18:56
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

Pilnie kupię Vetoryl 30mg lub 60mg dla mojej suni. Proszę osoby które mają do sprzedania o kontakt 737319184.

 
Opublikowany : 26/11/2021 20:18

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.