Powiadomienia
Clear all

Rozrost lub przerost gruczolu prostaty

Avatar photo
Posty: 1
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam , bardzo prosze o porade , wlasnie dowiedzielismy sie po badaniu usg ze nasz 13 letni shitzu ma znacznie powiekszona prostate co prawdopodobnie jest przyczyna niedowladu konczyn tylnych i przednich oraz tego ze ma problemy z wyproznianiem sie , pieso je normalnie , pije i generalnie jego stan ogolny oprocz wyzej wymienionych dolegliwosci jest bardzo dobry . Lekarz zalecil podawanie przez 25 dni sterydow Prednicare i obserwacje pacjenta . Mam w zwiazku z tym takie pytanie , czy jest jakims ograniczeniem do wykonania sterylizacji wiek naszego psa , czy jest juz za pozno , lekarz nam tego nie zaproponowal a wydaje mi sie ze byloby to duzo lepsze rozwiazanie od sterydoterapii?

 
Opublikowany : 08/04/2018 13:13
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 

Dzień dobry.

Nie wiem jakie jest postępowanie w Pana kraju zamieszkania, bo zakładam, że pisze Pan spoza Polski, ponieważ zastosowany lek nie jest dostępny u nas w kraju. W Polsce do terapii przewlekłego zapalenia i przerostu prostaty nie stosuje się sterydów. Niewykluczone, że wskazaniem do zastosowania leku są niedowłady kończyn przednich, co może wynikać ze zmian zwyrodnieniowych w kręgosłupie. Oczywiście, leczeniem z wybory przerostu prostaty jest kastracja połączona z antybiotykoterapią, ale pod warunkiem ogólnego dobrego stanu zdrowia, pozwalającego na wykonanie znieczulenia ogólnego. Proszę więc stosować się do zaleceń lekarza, na pewno wie co robi, a w razie wątpliwości należy dopytywać lekarza prowadzącego, który zbadał pacjenta i ma ustalony plan leczenia.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 09/04/2018 18:51

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.