Powiadomienia
Clear all

pies kuleje

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

dzien dobry prosze o opinie w sprawie kolana mojego psa. Pies rasy west white terier wrocil od fryzjera i nie wiem jak to się stało ale zaczął kulec.  Poszłam do lekarza wyslalm mnie na zdjęcie rtg.pan od rtg powiedzial ze widzi zerwane wiązadło czy kolano ale on się nie wypowie tylko lekarz co i jak. Poszlam wiec do swojego lekarza a on mi powiedział ze nic takiego nie ma samo przejdzie moge podawać leki przeciwbólowe i tyle.  Proszę o opinie w tej sprawie czy powinnam jeszcze zwrócić się do innego lekarza ?piesek kuleje, nie piszczy przy tym, je normalnie. 

 
Opublikowany : 15/08/2020 12:17
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 774
Ekspert
 

Dzień dobry.

Nie można postawić diagnozy bez badania klinicznego. Na zdjęciu zauważalne jest znaczne poszerzenie szpary stawowej oraz obrzęk tkanek miękkich. Wydaje mi się, że nie do końca prawidłowe jest ustawienie samych kości – piszczel jest przesunięta doczaszkowo w stosunku do kości udowej. Najrozsądniej będzie, jeśli uda się Pani do ortopedy – na podstawie analizy zdjęć oraz badania klinicznego psa, z pewnością zostanie postawiona odpowiednia diagnoza. Psy ras małych i miniaturowych są szczególnie predysponowane do wystąpienia niestabilności w obrębie stawów kolanowych. Najczęściej zdarzają się u tych psów zwichnięcia rzepki, jednak przy wysiłku, nieprawidłowym ustawieniu kończyn może też dojść do innych urazów. Jeśli nie zdecyduje się Pani na dalsze diagnozowanie psa, proszę kontynuować podawanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych zaleconych przez lekarza. Proszę też znacząco ograniczyć ruch pupilowi i uniemożliwić intensywny wysiłek (spacery tylko na smyczy). Po jakimś czasie stan pupila powinien się poprawić, jednak schorzenia tego typu mogą nawracać.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 18/08/2020 19:46

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.