Powiadomienia
Clear all

Popuszczanie moczu-starszy piesek

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam. Mam problem z moim 13 letnim pieskiem. Miał kastrację 2 miesiące temu, od miesiąca ciagle mi popuszcza. Zdarza się to głównie podczas snu lub odpoczynku jak jest rozluźniony. Pod nim jest mokra plama oraz jego łapki i brzuszek, ale nie oddaje całej zawartości pęcherza tylko jakby kropelkowal i tego nie kontrolował. Zwiększyłam mu również ilość spacerów a czasami popuści tez w kuchni. Ilość wody jaką pije jest prawidłowa, mierzylam. Przechodziliśmy przez Caniphedrin, Ditropan i Propalin - wszystkie leki bez efektu….Zaczęły się multum badań. Miał robioną morfologię i biochemię krwi(jedynie podwyższony mocznik który kiedyś tez czasami występował w badaniach), badanie ogólne moczu(wałeczki szklisto ziarniste tylko) wraz z stosunkiem białko kreatynina(wyszedł bialkomocz dostaje Benakor) i kortyzol kreatynina(wynik 2,62 i niska kreatynina w moczu ok 65). Badania ok. Rownież było robione usg i lekarz niczego nie stwierdził. Nawet Sdma miał robione które wyszło prawidłowo… ja już naprawdę nie mam siły, tyle badań nerwów i zaplecza finansowego tak naprawdę bez efektu… co dalej robic? 

 
Opublikowany : 07/02/2023 22:36
Słowa kluczowe tematu
lekarz weterynarii Julia Kostrzewa
Posty: 39
Ekspert
 

Szanowna Pani,
Kastracja chirurgiczna niewątpliwie niesie za sobą wiele korzyści i my jako lekarze weterynarii zalecamy te zabiegi, zważając na zdrowie naszych pacjentów. Dzięki temu możemy zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób takich jak na przykład nowotwory w obrębie układu rozrodczego. Umożliwia także wyciszenie niepożądanych zachowań jakim jest włóczęgostwo, obskakiwanie ludzi i innych zwierząt, a nawet agresja. Niestety, ale czasem zdarzają się negatywne następstwa związane z kastracją, do których należy na przykład wspomniane przez Panią nietrzymanie moczu. Problem ten zdecydowanie częściej występuje u suk. Patofizjologia tego procesu nie jest do końca poznana, natomiast przypuszcza się, że może być ono spowodowane zmiany w napięciu mięśniówki (w tym w zwieraczu cewki), oraz także wzrost wydzielania gonadotropin. U psów samców po kastracji problem ten występuje stosunkowo rzadko, ale może się zdarzyć i w przypadku Pani psa należy to rozważyć. Leczenie w takich sytuacjach polega na podawaniu testosteronu (u psów ras dużych podaje jest implant z depoestosteronu co 3 miesiące). Należy to rozważyć, jeśli inne przyczyny i próby leczenia zawiodły. Zalecałabym Pani skonsultować się w tej sprawie z lekarzem weterynarii specjalizującym się w rozrodzie zwierząt.

Pozdrawiam, Julia Kostrzewa, lekarz weterynarii.

 
Opublikowany : 11/02/2023 11:44

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.