Powiadomienia
Clear all

Kotka ma krew w kale

Co w Sierści Piszczy logo
 Pyma
Posty: 1
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Mam problem z moją kotką Milusią. Ma 5 lat. Od dłuższego czasu w jej kupce pojawia się krew i czasem też ma krwią pobrudzony odbyt. Byłam z tym u weterynarza, ale oni nie bardzo wiedzą co to jest. Proponowali kolonoskopię, ale ja się nie zgodziłam. Nie chcę tak męczyć kota. Nie wiem, co dalej robić. Czy jest to poważne, czy ktoś już może miał takie doświadczenia ze swoim kotkiem? Proszę o pomoc!

 
Opublikowany : 27/01/2019 07:23
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 773
Ekspert
 

Dzień dobry.

Nie chcą Państwo męczyć kota badaniami – ale męczeniem jest nieznajomość przyczyny krwotoków i ich utrzymywanie się. Utrata krwi zawsze jest stanem groźnym dla życia pacjenta, powoduje znaczne osłabienie organizmu. Lekarz nie jest jasnowidzem, a badania nie są przeprowadzane po to, żeby sprawiać pacjentom ból, dyskomfort i cierpienie. Są potrzebne, aby ustalić przyczynę złego stanu zdrowia, samopoczucia lub choroby. Jeśli Państwa lekarz prowadzący zaleca kolonoskopię – najprawdopodobniej są ku temu wskazania. Krew w kale pojawia się z bardzo wielu przyczyn- począwszy od pasożytów wewnętrznych, skończywszy na mechanicznym uszkodzeniu ściany jelita (wywołanym na przykład przez ciało obce). Każdy przypadek jest inny i jeśli coś pomogło jednemu kotu, wcale nie oznacza że pomoże też drugiemu. Jeśli nie mają Państwo zaufania do wiedzy i diagnozy swojego lekarza prowadzącego, zawsze możecie zasięgnąć opinii u innego lekarza weterynarii.

Pozdrawiam serdecznie, lek. wet. Katarzyna Hołownia

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 29/01/2019 10:07

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.