Powiadomienia
Clear all

Dziwny odgłos przy chodzeniu

Co w Sierści Piszczy logo
Posty: 1
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Mój kot rasy Maine Coon (4 letni) miał problem z tylnią prawą łapka. Pewnego razu zauważyłam, że zaczął kuleć na tylnią łapkę. Od razu pojechałam do weterynarza został zbadany i dostał leki przeciwzapalne. Lekarz powiedział żeby się nie martwić, bo nic nie zauważył niepokojącego i powodem było np niefortunne zeskoczenie. Kocur przestał kuleć, ale zauważyłam, że chodząc jak staję na tą łapkę, słyszę taki dziwny odgłos stukania. Bardzo proszę o informację co to może oznaczać i co powinnam zrobić żeby to zdiagnozować?

 
Opublikowany : 24/02/2019 12:47
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 

Dzień dobry.

Main coony mogą mieć predyspozycje do chorób kośćca, nawet dysplazji stawu biodrowego. Proponuję udać się do specjalisty ortopedy na badanie kliniczne, możliwe, że w sedacji oraz wykonać dobry jakościowo zdjęcie rtg co najmniej w dwóch pozycjach. Pozwoli to na zobrazowanie kości kończyn i obręczy miednicy i może pomóc w postawieniu diagnozy.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska,

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 27/02/2019 06:47

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.