Powiadomienia
Clear all

Przeczytaj zanim dodasz temat

Co w Sierści Piszczy logo
Posty: 72
Ekspert
Inicjator dyskusji
 

Przed opublikowaniem nowego wątku na forum zapoznaj się z artykułem: "Maine Coon". Być może znajdziesz w nim odpowiedź na Twoje pytanie.

 
Opublikowany : 15/10/2017 12:56
Avatar photo
 Ania
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

Witam, cały internet jest zapełniony informacjami kiedy najlepiej wysterylizować kotkę. Mi potrzebna jest informacja do jakiego wieku maksymalnie można taki zabieg wykonać. Kotka nigdy nie rodziła. Mój weterynarz nawet nie zauważył że jest to kot rasowy, więc zbytnio nie ufam jego stwierdzeniu, że to nie ma takiego znaczenia, że ma już 5 lat. Proszę o pomoc i wyjaśnienie gdzie znajduje się granica wieku, kiedy to już taki zabieg staje się niebezpieczny


 

 
Opublikowany : 13/04/2021 10:41
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.
Nie ma górnej granicy wieku, w jakim zabieg nie powinien być już przeprowadzany, moja najstarsza pacjentka, u której przeprowadzałam kastrację miała 11 lat. Zabieg niesie za sobą liczne korzyści zdrowotne (brak problemów z rujkami, brak możliwości ropomaciczaciąży urojonej, stanów zapalnych gruczołu mlekowego, zmniejszenie ryzyka wystąpienia guzów na listwie mlecznej), jednak warto się do niego dobrze przygotować. Maine coony są rasą u której szczególnie często występują problemy kardiologiczne, dlatego przed planowanym znieczuleniem, warto udać się z pupilką na badanie kardiologiczne. Koniecznie należy też wykonać badanie krwi, aby określić, czy wątroba i nerki pracują prawidłowo. Zabieg warto wykonać w okresie, gdy pacjentka nie jest aktywna hormonalnie – wykonanie kastracji w czasie rujki lub tuż przed jej wystąpieniem, może zwiększać ryzyko krwotoków w czasie zabiegu. Cieszę się, że podjęła Pani decyzję o kastracji. Mam nadzieję, że Pani pupilka zniesie dobrze zabieg i okres rekonwalescencji.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 19/04/2021 09:23

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.