Powiadomienia
Clear all

Drapanie

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

witam. Mam problem z kotem. Adoptowalam go gdy miał 2 lata. Czyli 3 lata jest już z nami. Co roku gdy zaczyna się sezon grzewczy mam problem. Rozdrapuje się do mięsa... Pierwszy raz byliśmy u weterynarza i dostawał sterydy-ledwo żył. Drugi raz-szybko odzyskał siły. W tym roku jest tragedia! Nic mu nie pomaga... Ma ktoś jakieś porady? Strasznie mi go żal i nie wiem jak mu pomóc 🙁

 
Opublikowany : 17/04/2021 02:42
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.
Sezonowość występowania zmian może sugerować tok diagnostyczny – mogę się domyślać, że Pani pupil cierpi z powodu alergii. Należałoby jednak ustalić, na co konkretnie uczulony jest kot, aby wdrożyć jakieś konkretne działania. W tym celu warto zrobić test na alergeny środowiskowe – wykonuje się go z próbki krwi pupila i pozwala określić grupę alergenów, która wywołuje najbardziej intensywną reakcję. Inną możliwością tak silnej, intensywnej reakcji mogą być stres a także ból i dyskomfort wylizywanej okolicy (na przykład z powodu zapalenia pęcherza moczowego, zwyrodnienia kręgosłupa, zaburzeń w funkcjonowaniu jelit). Gdy zauważy Pani pierwsze symptomy zbliżającego się uszkadzania skóry, warto od razu założyć kotu kołnierz ochronny i zgłosić się do lekarza weterynarii po preparaty przeciwświądowe. Proszę zadbać szczególnie o czystość w mieszkaniu – w okresie grzewczym wzrasta ilość roztoczy w naszym otoczeniu. Częste wietrzenie pomieszczeń oraz obecność filtra powietrza zdecydowanie powinny poprawić komfort życia pupila. Proszę też pilnować, aby sucha karma (jeśli kot takową spożywa) nie była otwarta dłużej niż 2 tygodnie, również w pożywieniu mogą się rozwijać roztocza. Warto zadbać o skórę pupila, suplementując kwasy omega, witaminy A, E, cynk i biotynę.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 19/04/2021 09:21

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.