Powiadomienia
Clear all

Lek uspokajający

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam. Jedziemy z kotem nad morze bo niestety nie mamy go z kim zostawić. Także czeka nas jakieś 8 godzin w samochodzie a powiem szczerze nasz kot średnio znosi jakiekolwiek podróże samochodem.... Nasz weterynarz polecił nam obroże feromonową i lek gabapentin teva. Czy to jest bezpieczne dla kota bo z ulotki wynika że nie jest to lek na uspokojenie. 

 
Opublikowany : 29/07/2021 21:19
Lek. wet. Kinga Wojtczak
Posty: 27
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry,
Gabapentyna to lek coraz częściej stosowany w weterynarii. W przypadku kotów w celu uspokojenia zaleca się podawanie 100 mg/kota na ok 1,5 – 2 h przed stresującym wydarzeniem (podróż, wizyta w lecznicy itp.). Czas działania leku to kilka godzin. Obroża z feromonami na pewno nie da tak dobrego efektu uspokajającego, ale może działać relaksująco i zmniejszyć poziom stres związany pobytem w nowym miejscu.
Pozdrawiam, lek. wet. Kinga Wojtczak

 
Opublikowany : 01/08/2021 12:19

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.