Powiadomienia
Clear all

Skóra

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam mam buldozka francuskiego nie raz jak dostanie coś co nie powinien drapie się i miejsca typowo uszy oczy robią się zaczerwienione . Codziennie dostaje gotowane same żołądki to lubi i nigdy nie było po tym problemu suchej karmy nie chce jesc . Od czasu do czasu dostanie tuńczyka z puszki w oliwie ostatnio dostał tydzień temu i wczoraj tez nigdy po tym nic mu nie było dzisiaj zauważyłam ze ma zaczerwienione oczy uszy i na całym ciele ma dziwnie wystające placki jedne większe jedne mniejsze poprostu takie wypuklone nie jest tam zaczerwienione . Od czego mogą być te wypuklenia ? Dziękuje bardzo za odpowiedź 🙂

 
Opublikowany : 06/12/2020 14:53
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.

Zacznę od tego, że mięso podrobowe (żołądki, wątróbki, serca, płuca) absolutnie nie może być podstawą diety psa – jest ciężkostrawne, tłuste, ubogie w składniki mineralne i witaminy. Można je stosować jako dodatek, ale nie jako jedyny element posiłku. Co więcej, psy nie są bezwzględnymi mięsożercami, zatem w ich diecie powinny się znaleźć także zdrowe węglowodany. Brak węglowodanów w diecie psa jest powiązany z problemami kardiologicznymi w późniejszym wieku. Buldożki francuskie to rasa, u której szczególnie często występują problemy alergiczne – zarówno jeśli chodzi o alergie pokarmowe, jak i o alergie kontaktowe. Najczęściej objawy alergii pojawiają się przy zbyt zróżnicowanej diecie – warto podawać jedno źródło białka, aby nie doprowadzić do wystąpienia jakiejkolwiek nadwrażliwości. Proszę pamiętać, że pies nie ma aż tak wielu kubków smakowych, co człowiek, nie ma potrzeby zmienianie smaków co chwilę. Co więcej, pies mając do wyboru pyszne choć niezdrowe żołądki i suchą karmę, zawsze wybierze żołądki – pytanie tylko, kto decyduje o diecie psa, Pani, jako opiekun, czy pies. Do sedna- objawy, jakie Pani opisuje, najbardziej pasują do alergii. Powinna się Pani niezwłocznie udać do lekarza, aby opanować powstawanie nowych ognisk i dobrać odpowiednie postępowanie dla Pani pupila.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 08/12/2020 19:26

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.